#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Netrpíte alergickou vaskulitidou?

Jde o skupinu onemocnění charakterizovaných zánětem pojiva, drobných žil, cév a kapilár. Vaskulitida je poměrně častá, vyskytuje se více u dětí a mladých osob trpících astmatem či alergiemi.

Jde o skupinu onemocnění charakterizovaných zánětem pojiva, drobných žil, cév a kapilár. Vaskulitida je poměrně častá, vyskytuje se více u dětí a mladých osob trpících astmatem či alergiemi. Při lehkém průběhu má nemocný jen malé kožní léze, které po několika týdnech mizí. Těžká forma bohužel poškozuje i orgány a může vést k ohrožení na životě.

Typické příznaky

Hledá se těžce

Aby byla alergická vaskulitida potvrzena, je nutné především vyšetření krve včetně imunologického rozboru a histologické vyšetření, kdy se odebere nemocnému malý kousek z postiženého ložiska. Histologie potvrdí či vyloučí toto onemocnění, ale dokáže určit i stupeň závažnosti. Na vaskulitidu je třeba pomýšlet hlavně u lidí s astmatem a alergiemi. Ale vzhledem k rozmanitým projevům se nemoc mnohdy diagnostikuje velmi složitě a dlouhodobě.

Řešení existují

Obecně je prognóza nemocných s alergickou vaskulitidou velice dobrá. Léčba závisí hlavně na stupni postižení. Tato nemoc je spuštěna na podkladě alergie, proto je třeba vyvarovat se alergenu a adekvátně utlumit alergii. Dále terapie spočívá v zastavení zánětu a potlačení imunitního systému, aby se zabránilo rozvoji dalšího zánětu. To se provádí pomocí aspirinu nebo kortikoidů. Alergická vaskulitida však většinou časem zmizí i bez léčby, proto u lehkých forem není třeba kortikoidy podávat.

(jakr)

Zdroj: www.ahealthstudy.com

Zaregistrujte se zdarma
k odběru zpravodaje