Úvodní stránka | Redakční rada | Kontakt | RSS | Informace pro média | Napsali o nás

Bez Alergie : Moje zkušenosti


 Hledat  

Nalezeno 127 záznamů z celkového počtu 127, zobrazeny 71. - 80.

 1  2  3  4  5  6  7  [ 8 ]  9  10  11 

17.6.2009
Zdravím Vás. Astma mám už 16let a za poslední 2 roky se mi o moc zlepšilo. Dříve jsem chodila k lékaři, který mi dával na všechno hned kapky a léky, ale nedělal mi žádné testy. Když už jsem brala denně víc jak 9 léků a kapky do očí přestalo mě to bavit. Našla jsem si jiného lékaře a roztočil se kolotoč vyšetření... zjístilo se, že oči mě pálí né z alergie, ale že nemám slzy... takhle to šlo s většinou mých problémů. Pak menší úprava léků. Teď beru jen symbicort a úlevoví lék, nebývám nemocná a i astmatické záchvat se zmírnily tak na 3 měsíčně.

12.6.2009 (Jana)
Nevím,čím to je. Byla jsem velmi zdravá,ve 20se mi objevil atop.ekzém,který trvá dodnes,je mi 45 a mám silnou alerg.a autoimunit.onemoc.Zajímalo by mě,z čeho mám autoimun.onemoc.když jsem nikdy moc nestonala.Alergoložka mi psala neustále léky na zvýšení imunit.např. Isoprenossine,Stava,Ribomunyl atd. Zároveň mi imunitu tlumila různými antihistaminikami. Nakonec se zjistilo,že mám stíny na štít.žláze,mámautoimun.onem. a ptám se může mi někdo poradit? Nemohlo vzniknout toto autoimun. onem. vlivem aplikovaných léků,když se imunita neustále nějak tlumila a zároveň zvyšovala? Nemohla se imunita nějak tímto zblbnout? Napište mi prosím,Vaše zkušenosti a znalosti. Předem děkuji. e-mail: jikghik@seznam.cz

25.5.2009 (Katka)
ad 6.5.2009 (Jitka) Mně se to taky zhoršuje, když pracuji bez rukavic s chemickými prostředky. Jeden čas jsem prala svému miminku oblečeníčko v ruce (bylo mi to líto dávat do pračky..) a v tuhle dobu mi ekzém doslova ohnivě vzplál. Momentálně mám období klidu. Zkusím si pořídit tu konopnou mastičku. Osobně na imunitu užívám každé ráno echinaceové kapky a nebyla jsem už dlouho nemocná. Můžu všem doporučit!

6.5.2009 (Jitka)
ad 14.2.2009 (Katka): Co takhle zkusit zvýšit imunitu? S atopickým ekzémem bojuji už od 10 let, kolem 20let se to sice zlepšilo, ale mám ho stále. Nesmím přijít do kontaktu s chemií jako prací prášky (při praní v ruce), saponáty, úklidové prostředky.. Vyzkoušela jsem určitě ledacos, ulevila mi až kosmetika z konopí a poslední měsíc si dám každý den 1 kapsli Beta glukanu a už pár týdnů jsem nesáhla po kortikoidní masti. Nemluvě o tom, jaké jsou kortikoidy neřádstvo, i když zatím jako jediné zabíraly.

24.4.2009 (kessi)
Dobrý den, mám "sezonní" alergii a z běžných prášku jako Zyrtec nebo Zodac se mi chce chce strašně spát-utlumuje mě to, což je dost nepříjemné. Taky bych se chtěla zeptat na příznak zduřených mandlí-u mě je docela častý, bolí me vkrku jako při angíně a mívám hodně napuchlé mandle. Taky se u mě objevila zvýšená tepltoa-ale nevím, zde to může být způsobno alergií??

14.4.2009 (Dara)
Já jsem alergická na jaro, takže všechno, i to co mi v létě nevadí - třeba seno, mě odrovná.. Brala jsem Zyrtec, Xyzal, spoustu sprejů do nosu (na ten se šeříkovou vůní nikdy nezapomenu), všechno k ničemu.. Snad no se řekne "jednu tabletu ráno", když v poledne jsem jak angorskej králík a klaun z cirkusu k tomu.. Načež jsem vyzkoušela homeopatika (konkrétně Galphimia Glauca D12 a Cardiospermum C30) a musím to zaklepat, zabírá to.. Žádný cpaní se práškama ráno, v polednde, večer.. Stačí jen mít "kuličky" u sebe a když mi začne téct z nosu, pár kuliček do pusy, cucat a je po všem.. Někdy to musím třeba po 20 minutách opakovat, ale funguje to. Narozdíl od tablet a všech udělátek kolem, co to potlačujou, homeopatika jen tělu naznačí, kde je třeba zasáhnout a tělo už se s tím popere samo... Fakt doporučuju.. Funguje to i na potravinové alergie (trpím na jablka, ořechy, broskve, nektarinky, celer a tak dál..)

12.4.2009 (Jirka)
Dobrý den! Trpím alergií na pyl trav.Mám kašel,rýmu a slzí mi oči.Stejně spolehlivě jako tablety mi pomůžou silně větrové bombóny!!!!!!!!!!!

31.3.2009 (Pavla// Uničov)
Dneska jsem byla na kožním, s tvrdším žlutým flekem na obličeji-na praveém spánku tak tedy mě poslali na chirurgii kde mi udělali histologii podle MUDr. je to Sklerodermia ...docela nebolestné onemocnění kůže ale odber tkaně neni zrovna příjemný a pak ještě stehy ;-)

17.3.2009 (Jiří)
Dobrý den, chtěl bych se podělit o nový pohled na vznik a vývoj alergií - čerpal jsem z amerických a evropských zdrojů na internetu. Je mi skoro 40, senná rýma, atopický ekzém v mládí a začínající astma. Tak jsem začal hledat. Ono to možná s těmi alergeny je trochu jinak. Zjištění studií: kvalita vzduchu uvnitř budov je značně horší než venku (i v centrech velkých měst). Dost špatná čísla vycházela i pro mateřské a základní školy. Uvnitř strávíme 90% našeho času. Zjistily se chemické látky, které se nejvíce podílejí na znečištění, jejich zdroje a vliv na zdraví. Příklad FORMALDEHYD: Běžná látka v přírodě, naměřené koncentrace uvnitř budov 8x vyšší než venku. Doporučená hodnota WHO je běžně překročená. Zdroje: dřevotřískový nábytek, koberce, barvy. Působení na zdraví: příčina atopického ekzému, nastartování alergií, karcinogenní účinky. Vysoká koncentrace způsobuje smrt. V Kalifornii a Japonsku už platí daleko přísnější normy na emise formaldehydu než v Evropě. A co teprve takový nábytek z Číny? Mnoho výrobců pouze dováží a montuje díly. Takže větrat, větrat a větrat, jinak nás ta chemie zabije. Pokud někdo chcete link na studie, napište mi na vomasta@madero.sk.

14.2.2009 (Katka)
I mě trápí ekzém - kontaktní. Červené svědící a pálící skvrny po rukách i nohách mě dohnaly na kožní. Prý je to teď hodně časté, je to reakce na přemíru kosmetiky, prachu a chemických prostředků při domácím úklidu. Čím víc se rochním v jarové vodě, tak je to horší. Byla mi předepsána kortikoidní mastička a zinková mastička a hlavně doporučení - mazat mazat a mazat. Nejlépe modrou Indulonou. Kortikoidy rychle zaberou, já vím, není to moc "zdravé", ale které léky jsou, že... Mám i kosmetiku Grahams natural, je dobrá, ale zázraky zatím nepřicházejí. Ono jde hlavně o to, jak ten ekzém přežít. Už se ho nikdy nezbavíme a musíme se smířit s fázemi vzplanutí a klidu.

Zpravodaj Bez-alergie.cz

Vše co ještě nevíte o alergii

Každý měsíc pro vás připravujeme přehled novinek webu Bez-alergie. Odpovězte na 4 otázky o alergii a přihlaste se k odběru zpravodaje.

Přihlásit

Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Polévka s vůní orientu: jak si připravit domácí Pho Bo