Úvodní stránka | Redakční rada | Kontakt | RSS | Informace pro média | Napsali o nás

Bez Alergie : Co je alergie : Alergie a věk

Věkové skupiny

Tak jako většina nemocí, také průběh a příznaky alergie se mění v závislosti na věku. Odlišné věkové skupiny mají také různá rizika komplikací a jsou citlivé na různé alergeny.

 

Alergie u kojenců a malých dětí

Pro kojence a nejmenší děti jsou typické alergické projevy na kůži, především projevy atopického ekzému. V tomto věku se atopický ekzém projevuje jako mokvavá ložiska ve kštici, na krku, trupu a na končetinách (nad svalovými skupinami napínačů). Poměrně častým důvodem vzniku těchto projevů je alergie na kravské mléko.

 

Alergičtí adolescenti

Adolescenti bývají často alergičtí na všechno, počínaje školou a konče pylem a roztoči. V tomto věku platí již v podstatě stejná opatření a doporučení jako u dospělých. V adolescenci již většinou člověk o své alergii ví, ale musí se naučit se s ní sžít. Naneštěstí v tomto věku jsou mnozí mladí lidé alergičtí i na léčbu alergie.

 

Těhotenství s alergií

Protože výskyt alergií v naší společnosti se dramaticky zvyšuje, je dnes těhotná alergička zcela běžný jev. Alergickým ženám se především doporučuje, aby se v době těhotenství zbytečně nevystavovaly svým alergenům a aby se také vyhýbaly látkám, o kterých je známo, že často alergie způsobují. V případě výraznějších potíží se nemá těhotná žena vyhýbat lékům, ale měla by své těhotenství a konkrétní používané léky prokonzultovat se svým alergologem.

 

Senioři jsou také alergičtí

Ačkoli jsme byli zvyklí vnímat alergie jako problém spíš mladší generace, dnes už to přestává platit. Dřívější mladí alergici se stávají staršími. Pokud jsou se svou alergií již dlouhodobě sžiti, nebude jim její léčba dělat potíže ani v pozdějším věku. Je však nutné dávat pozor na užívané léky, protože některé mohou mít nebezpečné interakce s jinými léky, kterých starší lidé užívají často velké množství.


Zpravodaj Bez-alergie.cz

Vše co ještě nevíte o alergii

Každý měsíc pro vás připravujeme přehled novinek webu Bez-alergie. Odpovězte na 4 otázky o alergii a přihlaste se k odběru zpravodaje.

Přihlásit

Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Nemoci srdce