Úvodní stránka | Redakční rada | Kontakt | RSS | Informace pro média | Napsali o nás

Bez Alergie : Prevence alergií : Alergik a sport

Alergie a sport

Dnes se často zdůrazňuje, že dobře léčený alergik se nemusí nijak omezovat ve svých sportovních aktivitách. Přestože se tato prohlášení týkají převážně astmatu, u ostatních druhů alergií je tomu podobně. Při správné léčbě by neměla alergie svého nositele nijak omezovat. V případě, že pacient s alergií se chce věnovat sportu na vyšší než rekreační úrovni, měl by se poradit se svým alergologem. To platí i v případě, kdy se u pacienta při sportu vyskytují alergické obtíže.

Pro sportovce nemusí být hrozbou pouze astma. Také alergie na pyl může v případě nedostatečné léčby působit při sportu problémy. Také tady platí pravidlo zbytečně se nevystavovat dráždícímu alergenu. Proto například pro člověka s pylovou alergií jsou vhodnější druhy sportů, které lze provozovat v uzavřených místnostech.

Na pylovou (případně jinou) alergii je třeba myslet také při zařazování dítěte do sportovního klubu. Malí sportovci často absolvují venkovní tréninky, které se v letním období mohou stát jistým rizikem. Také zde je základním pravidlem zajistit adekvátní léčbu.


Zpravodaj Bez-alergie.cz

Vše co ještě nevíte o alergii

Každý měsíc pro vás připravujeme přehled novinek webu Bez-alergie. Odpovězte na 4 otázky o alergii a přihlaste se k odběru zpravodaje.

Přihlásit

Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba