Aplikace H-Book Plus

 

H-Book Plus – alergie a zdraví pod kontrolou

Informační technologie nás obklopují již po mnoho let a využíváme je se samozřejmostí spontánního dýchání. Chytré aplikace a e-health se dostává do povědomí lidí. H-Book Plus je pokračujícím projektem oblíbené aplikace H-Book, která již od roku 2013 přináší uživatelům benefity spojené právě s fenoménem mobilních platforem.

Základní myšlenka projektu H-Book Plus

Idea je velmi jednoduchá a spontánní – zbavit se „nepořádku“ ve zdravotní dokumentaci a využít moderní mobilní technologie právě pro přehlednost a aktuálnost zdravotních informací.

Pro koho je aplikace určena

Jsou to všichni. Hlavně ti, kteří chtějí mít pořádek ve svých zdravotních záznamech, chtějí mít přehled o užívaných lécích nebo získat doprovodné zdravotní informace, zejména z oblasti alergií. Aplikace jako taková klade důraz na jednoduchost ovládání, která je důležitá právě v „terénu“, kdy uživatel potřebuje například uložit informaci od lékaře či rychle zaznamenat zdravotní problém pro další konzultaci.

Přínosy pro alergiky a astmatiky

Procento alergiků je v populaci velmi vysoké. Všichni kolem sebe známe mnoho lidí, kteří trpí nějakou formou alergie. A právě pro ně jsou kromě přehledu o průběhu léčby velmi důležité i správné informace, zejména v době pylové sezóny. Existují sice různé doprovodné služby, nicméně neexistuje nástroj pro komplexní přehled zdravotního stavu alergiků, možnost záznamu alergické reakce a jejího vyhodnocení s lékařem. A právě toto spojení přináší H-Book Plus. Umožňuje alergikům mít přehledně vše na jednom místě. Téma alergií a alergického astmatu spolu úzce souvisí a obě diagnózy lze zařadit do podobné skupiny. Tudíž i pro astmatiky může být aplikace přínosem.

Odkud jsou medicínské informace

Cílem H-Booku Plus je správa vlastních zdravotních údajů napříč indikacemi. V rámci zpřesnění uživatelských dat a lepšího vyhledávání záznamů v aplikaci nabízí agregaci různých typů databází, jako je zejména databáze léčiv SÚKL a mezinárodní databáze diagnóz MKN. Alergologický modul je pak napojen na on-line pylovou informační službu, kterou spravuje ČIPA ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví.

Hlavní výhody používání H-Booku Plus

Pro všechny ZDARMA ke stažení a používání jak pro zařízení se systémem iOS, tak i Android. Nemalým benefitem je uživatelova svoboda v rámci záznamu informací.

Odlišnost od podobných projektů

H-Book Plus jde zcela odlišnou cestou – je otevřený všem. Uživatel si sám rozhoduje, co si do aplikace zadá. Toto klade vyšší nároky na disciplinovanost uživatele, nicméně nástroje, jako je aktuální seznam léků či databáze diagnóz, uživateli pomáhají a vedou jej. Významným benefitem je pak naprostá nezávislost právě např. na datech ze zdravotních pojišťoven.

Proč H-Book Plus používat

Je na každém z nás, zda využijeme moderních technologií k tomu, aby nám pomáhaly. Je jedno, zda jde o zdravého člověka, pacienta, či lékaře. H-Book Plus může pomoci všem. Každý z nás chodí na přeočkování proti tetanu a přiznejme se, jestli víme, kdy se máme dostavit k lékaři na další dávku. Chronický pacient či sezónní alergik, který pravidelně chodí na terapii před pylovou sezónou, si může nastavit připomínky dalších dávek léku či zaznamenat reakci na neobvyklý alergen. Nebo jen jednoduše zjistit, jaké alergeny jsou aktivní. A lékař, který akutně ošetřuje pacienta, ke kterému nemá jeho zdravotní dokumentaci, hned zjistí případné doplňující informace o jeho stavu. Toto vše je prostě H-Book Plus.

H-Book Plus v kostce

Základní cíl projektu:

Další informace o projektu lze nalézt na webových stránkách www.h-book.cz.

Zaregistrujte se zdarma
k odběru zpravodaje