Dotaz 1021

Dotaz, 10. 3. 2009

Dobrý den ,

již delší dobu trpím na opakované infekce HCD a mocovych cest, extremni unavou (i bez duvodu), ospalost, bolesti kloubu a hlavy, subfebrilie,neustálé bolesti krční páteře, tuhnutí a blokace krku .... atd.

Nyní jsem byla na imunologi.Byly provedeny pouze zakladni odbery - k vysledkum mi pan doktor moc nerekl (nemel na me moc casu) . Rikal jen , ze nic zavazneho tam nevyslo a dostala jsem Ribomunyl tbl.

Provedeno bylo : TSH, IgA, IgG, IgM, IgE, CRP, C3+C4 komplement, ASLO, Revmat.faktory, Ferritin, AB thyreoglobulin a thyreoperoxidaza, MOC+sediment, krevni obraz + differencial, moc+kultivace, vytery z krku a nosu .

Vysledky mam u sebe a jediné odchylky jsou tam tyto :
IgE - 12.0 (nevím, co znamena ,kdyz je hodnota nizsi , nez je rozmezi)
CRP - 9.3
RBC - 5.4
AP MOno - 0.10
vyter z nosu - Staphylococcus Epidermidis
moc /kultivace - Staphylococcus Epidermidis

Chtěla bych Vás poprosit, zda byste mi řekl, co si myslíte o výsledcích a také o Váš názor .... Domníváte se , že tyto odběry jsou dostačující ?

Jsem z celé situace velmi zoufala. Drive jsem byvaka zdrava a vitalni a ted jsem stale nemocna , unavena a ospala, a pripadam si jako troska.
Navic jsem vyzkousela uz kde co ... OL moje problemy moc nezajimaji, chodila jsem k homeopatce, vyzkousela bylinne caje a pripravky, utratila mraky penez . I ted jsem na imunologii zaplatila 1500 + dalsich 800 za tbl a kapky .. a mam strach, aby to zase nebyly jen vyhozene penize bez vysledku.

Za kazdou radu budu ráda ...

Přeji příjemný den !

S pozdravem

Radka P.

MUDr. Iva Pončáková, 10. 3. 2009

Milá Radko, Vaše výslekdy jsou opravdu docela normální a nevysvětlují Vaše problémy. Chtělo by to podrobný rozbor celé situace a potom eventuelně další vyšetření.
Takto jsou informace jen stručné a možná něco důležitého neuvádíte, portože nevíte, že je to důležité.
Musíte se opět svěřit lékaři, který Vám bude naslouchat.
Jinou možností je, že máte depresi, která se za únavou a nemocností skrývá. Portom musíte k psychologovi nebo psychiatrovi.

Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.