Dotaz 1055

Dotaz, 7. 4. 2009

Dobrý den, u mého syna (nyní 8měsíců) byl proveden krevní obraz + některé vyšetření na potravinové alergeny (KM,mouku,vejce, mrkev). Alergie na potraviny vyšly negativní. V krevním obraze se však naměřila hodnota IMUNOGLOBULINU E 188 +++. U syna po zavedení mléčné kaše v 5,5měsících došlo k exemům - suchá místa na kůži, především zádech. Vypadá, že místa nesvědí, protože si je syn neškrábe, nepláče, vypadá spokojeně. na určená místa používáme 3xdenně krém SUDOCREME. Pediatrička doporučila již to neřešit, zavést všechny potraviny postupně, a promazávat. Ráda bych věděla jestli by nebylo ještě na místě nějaké poddrobnější vyšetření imunoglobulinu E a potvrzení jestli se jedná o atopický exem. Musí mě doporučit pediatr k alergolokovi a dermatologovi? Mám pocit, že pro našeho pediatra je věc uzavřená, ale já se obávám, aby jsme neskončili v nějakém horším stavu. Děkuji za radu jak postupovat dál.

MUDr. Iva Pončáková, 7. 4. 2009

Milá Pavlíno, o atopický ekzém se s velkou pravděpodobností jedná.
Vyšetření potvrdilo, že chlapec je alergik, neví se ale s určitostí zatím na co Opakovat vyšetření by asi moc nového nepřineslo. Pokud máte dojem, že reakce nastala po kravském mléce, zkuste na nějakou dobu vyloučit mléčné výrobky.
Nejlépe by ale bylo, aby léčbu vedle alergolog. Doporučení pediatra nutně nepotřebujete, ale pokud ho máte, je to jistě lepší.
Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.