Dotaz 12

Dotaz, 9. 6. 2007

Mé 14ti-leté dceři zjistili před 3 roky alergii na trávy, obilniny a plísně. Vždy od května do července rýma, slzení očí, kýchání a celková únava. Vždy pomohl Zyrtec ale letos ne, odpoledne opět potíže. Já mám vyzkoušené i jiné léky (mám alergii na břízu , ale nemám už velké potíže) a protože lékař alergolog je u nás jen jednou týdně a pouze na objednání, tak jsem dceři nasadila ráno Aerius místo nezabírajícího Zyrtecu, ale odpoledne začnou potíže znovu. Poraďte mi prosím, zda je nějaký účinější lék, který by ji pomohl na celý den. Vyzkoušela i Xyzal, také bez účinku. Předem Vám moc děkuji. Eva

MUDr. Iva Pončáková, 9. 6. 2007

Letos je opravdu intenzivní pylová sezona, která dělá problémy většině alergiků. Pokud nestačí 1x denně 1 tableta Xyzalu nebo Aeriusu, zkuste podávat 2 x 1/2 tablety, nebo ve výjimečných případech lze podávat i 3 x 1/2tablety. Toto jsou nejlepší léky svého druhu.
Důležité také je, se vyhýbat kontaktu s pylem, omývat se po pobytu venku, i vlasy. Dcera může také navíc dostat kapky do očí a spray do nosu.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.