Dotaz 1210

Dotaz, 30. 7. 2009

Od loňska se potýkám s alergii na letní trávy, obiloviny před sklizní, letos užívám již cca 3 měsíce xyzal, kombinuji se sprejem Awamys. Před 14 dny mě odrovnala reakce, kdy jsem kýchla 3x, zarudly mi oči, špatně se mi dýchalo nosem, v hlavě jsem cítila tlak, zalehlé uši. K tomu se přidal uruptný průjem, křeče v břiše a následně osypání v oblasti břicha.
Od té doby mám obavy cokoli sníst, nejspíš šlo, dle slov mé alergoložky, o alergii na potravinu. Na testy jdu nejdříve za měsíc. V posledních pěti hodinách před reakcí jsem měla lilek na koření - chilli, mléčné výrobky, čokoládu. Co nejspíše může za touto reakcí stát? Mám postupně zkoušet tyto věci a čekat na reakci? Na akutní stav jsem dostala čípky Rectodelt, léky Prednison a sprej Ventolin.... Nikdy se mi toto nestalo, jsem z toho dost vyděšená a dělá mi opravdu velké potíže cokoli sníst...

MUDr. Iva Pončáková, 30. 7. 2009

Milá Kateřino,
bez lilku, koření chilli, mléčných výrobků a čokolády jistě vydržíte 1-2 měsíce. Po testech budete moudřejší, nyní raději neriskujte, reakce by mohla být i horší.
Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.