Dotaz 1293

Dotaz, 15. 10. 2009

dobrý den
chtěl bych se zeptat jestli nevíte o nějakém specialistovi na tyto choroby alergie atd ,mám alergii na mouku (celiakie- zjistili biopsií tenkého střeva 2004) mléko, vejce (střevní problemy křeče, poté hned musím přestat pul dne jíst a nesmim se napít ani obyčejné vody několik hodin dokud nemám pocit v žaludku vyhladovění, jinak chodím stále wc) to trvá téměř 10 let, takže se toho vyhýbám sleduji u všeho složení a držím se dokola potravin které mám na to vyzkoušené.

šíleným způsobem se škrábu do krve, už měsíc nemůžu spát ... ačkoliv dodržuji přísnou dietu, resp. mouku ted 3 týdny ,držel sem dietu 2004-07 a 07 opět začal jíst mouku, protože mi to nic už nedělalo, myslel sem že to je už dobré,nějaký zázrak.. (po mouce nebyly střevní potíže) ale samozřejmě omyl a osudová chyba - a ted ty horory začly, četl sem že zklidnění těla trvá 3 měsíce až rok , myslíte že to je přímo tou celiakií nebo tim nadbytkem histaminu (podle toho co čtu na netu je to asi můj problem, přesné příznaky, obrovsky napnuté svalstvo, rozškrábání do krve- hlava uplně , ruce, nohy nejvíc ohyby ) dokud se nesklidním, momentálně tak 2-3x denně, škrábu se i ze spaní a někdy i několik hodin, byl sem u lékaře ale řekla mi že je to tou moukou a dala mi PROTHAZIN ale pomáhá mi hrozně málo, nemůžu třeba usnout třeba až 2-5 hodin ale pak teprve usnu na několik hodin normálněten atopický ekzém a škrábání mám od puberty, nyní je mi 30 let (dětství v pořádku, všechno sem směl a nic mi nebylo) .. to samé postupně začínající alergii na hlavně mléko, vejce .. posledních 5 let mám také DNU tak to je další dieta ,měl sem několik záchvatů, třeba se týden nezvedl z postele atd, ale ted rok záchvat nebyl naštěstí, je to šílenej boj, hrozně se trápím, myslel sem že zajdu tedy konečně za lékařkou a bude se to řešit,protože nejsem schopný ani zaměstnání, naštěstí si dělám práci doma nyní, ale řekla mi tedy alergie - mouka, nesmíte již vůbec a na zklidnění ten prothazin , nic vícalergie na mléko, vejce je jasná tam okamžitě střevní malér

a ta mouka či ten histamin se projevujou tedy kožně

na dnu dodržuju dietu a zatím rok záchvat naštěstí nebylnevíte o nějaké osobě která by mi pomohla to řešit , četl jsem že jdou udělat "alergické" potravinové testy a stěry z kůže a pozná se víc, ale vůbec nevím kam se mám obrátitmoc se omlouvám za obtěžování a děkuji za případnou odpověď


MUDr. Iva Pončáková, 15. 10. 2009

Milý Milane, potřebujete péči 2 odborníků - gastroenterologa a alergologa. Při celiakii je bezlepková dieta celoživotní!!
Kožní projevy se při jejím nedodržení mohou objevit. Zároveň je znovu poškozeno střevo a mohou nastat i další komplikace. Pokud máte kromě celiakie ještě alergii na jíné potraviny, je nutné se jim vyhýbat.

Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.