Dotaz 1325

Dotaz, 9. 11. 2009

Vážená paní doktorko, obracím se na Vás snad s poslední nadějí.
Již více než dva roky se potýkám s občasným rychlým zčervenáním a pálením v krku a pocitem stékání jakési zadní rýmy, frekvence časnosti se zvyšuje. Občas mě z toho pálí jícen a před rokem mi byl diagnostikován zánět jícnu a na orl, kde nebyl žádný nález, mi bylo řečeno, že jsou to příznaky zánětu jícnu. Nikdo nehodlal vzít v úvahu, že pálení v jícnu cítím prá vě poté, co mi zčervená a pálí krk. Minulý týden jsem byla na endoskopii a bylo mi řečeno, že jícen je zcela zdráv a bez nálezu. A včera mi opět z ničeho nic začalo pálit v krku a a měla jsem pocit ucpání někde na nosem mezi obočím a vytékání něčeho do krku.
Bylo by možné, že jde o nějakou alergii? Základní alergické vyšetření jsem postoupila a nic se tam nenašlo a pan dr. mi dal více méně najevo, že si to snad vymýšlím.
Existuje nějaká´možnost, že bych se dostla z tohoto zakopaného kruhu?
Moc děkuji za odpověd.

MUDr. Iva Pončáková, 9. 11. 2009

Milá Aleno,
i když nic pro alergii nesvědčí, j emožné udělat léčebný pokus - nasadit např Xyzal 1x1 tbl a k tomu Avamays nosní sprej na dobu 1-2 týdnů. Pokud potíže ustoupí, je to patrně alergie. Pokud ne, zkusila bych ještě na 1-2 týdny léčbu Helicidem.

Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.