Dotaz 1356

Dotaz, 9. 12. 2009

Dobrý den, je mi 21 let a od malička trpím silnou alergií (prý 2-3 stupně, dle testů) na kočky, ovšem nevím jestli na srst nebo sliny. Bohužel jsem nucen být v prostoru s kočkou o víkendech a není možné ji dát pryč. Alergické reakce se projevují silným ucpáváním nosu, "pčikáním", řežou, pálí a otékají mi oči, zřejmě zánět spojivek a obnovuje se mi lehce atopický ekzém, kterým jsem trpěl, když jsem byl menší. Rád bych to nějak řešil, chystám se jít znovu na alergologii, ale chci se zeptat i Vás. Je možné nějak mou alergii na kočku léčit nebo aspoň potlačit tyto veškeré příznaky? Kočka je mé přítelkyně a velmi na ni lpí, proto kočku pryč dát nechce. Když jsem o víkendu v kontaktu s kočkou, tak používám Zodac a do očí kapky Livostin. Prosím poraďte mi jak mohu mou situaci řešit, nejlépe jak mou alergii léčit. Děkuji mnohokrát

MUDr. Iva Pončáková, 9. 12. 2009

Milý Jane,
pokud se přítelkyně nechce kočky vzdát ani kvůli Vám, at´ ji aspoň před Vaším příchodem vykoupe a pořádně vygruntuje byt.
K lékům, které užíváte, přidejte i nosní sprej Avamys. Vše užívejte už den před tím, než půjdete ke kočce. Další možností je alergenová vakcinace alergenem kočky. Musí Vás ale nejprve vyšetřit alergolog a vakcinu Vám napsat.
Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.