Dotaz 1604

Dotaz, 3. 6. 2010

Dobrý den.
Již asi pětkrát se u mě projevila alergická rekace na něco, co se mi bohužel nepodařilo odhalit, na co alergický jsem, a rád bych odbornou radu a posouzení.
Alergické stavy se u mě projevují tímto způsobem. Zpočátku cítím svědění na různých místech těla. Po chvíli asi zhruba do desíti minut cítím silný tlak v hlavě a mám pocit jako by mi měla každou chvíli prasknout a celý v obličeji zrudnu a k tomu mi ještě zčervenají oči. To vše je doprovázeno i osypáním na různých částech těla nějakými pupínky o různých velikostech, skoro bych to přirovnal jako ropuší kůže. Pupínky jsou nepravidelné velikosti a celá oblast pupenů na kůži je zarudlá a příšerně svědí. Ne pokaždé, ale asi z pěti případů projevů byla alergie doprovázena i průjmem a to asi ve třech případech. Ale pokaždé a co bych rád zdůraznil je to, že se mi ve všech případech projevu hodně těžce dýchalo a při posledním projevu jsem měl i zrychlený tep srdce a točila se mi hlava. Děkuji předem za reakci. Petr

MUDr. Iva Pončáková, 3. 6. 2010

Milý Petře, urychleně se nechte vyšetřit alergologem. Reakce jsou závažné a musíte být léčen a také se alergenu vyhýbat.

Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.