Dotaz 1632

Dotaz, 19. 6. 2010

Dobrý den,
je mi třicet let,jsem bezdětná a netrpím žádnou nemocí,ale od prodělaného úžehu před skoro dvěma roky se mi spustili nevolnosti a všechny možné těžkosti - bolesti a motání hlavy,hučení v uších,nevolnost a pocit na zvracení.Tehdy jsem ještě byla kuřačka,po kouření a po požití alkoholu následné zvracení a točení hlavy.U lékaře se nic nezjistilo,vše po testech a ultrazvuku v pořádku
Tenhle stav trval asi půl roku.Musela jsem přestat kouřit a po prodělaných masážích se můj stav zlepšil,ale začalo mě všechno svědit a nejvíce pokožka hlavy.Kožní doporučila mýdla a šampony pro alergiky.Již několik let trpím průjmy -na lepek a mléko alergická nejsem,ale po konzumaci nejen
mléčných výrobků se průjmy zhoršují ,byl mi diagnostikován dráždivý tračník,ale léky nezabírají.
Mám i ucpané nosní dutiny a trpím rýmou,ale alergie nebyla prokázána,mám jen zvýšenou kožní citlivost.
Užívala jsem léky proti rýmě a průjmy se mi zhoršili.
Zjistila jsem,že obsahují laktozu a vyžádala jsem si testy na nesnášenlivost laktozy.V laboratoři jsem zjistila,že mi budou dělat testy na kasein,b-laktoglobulin a a-laktalbumin.Zjistím z tohodle vyšetření nesnášenlivost laktozy?
Vysadila jsem všechny výrobky,které obsahují mléko a mléko nahradila sojovými výrobky a jogurty ze soji.
Musím říct,že mi bylo líp,ale po pár dnech mi je zase špatně.Motání hlavy,bolest žaludku a je mi špatně jakoby z hladu,jdou na mě mdloby a mám pocit,že mi chybí cukr a třesou se mi ruce.Ale průjmy ustaly.
Sojové výrobky obsahují fruktozu,mohla by mi tenhle stav zapříčinit právě ta fruktoza?
Výsledky z testů ještě nemám,ale má lékařka mi moc nepomohla,říká,že můžu jíst všechno,ale proč mám ty křeče a ty průjmy?
Můžete mi prosím něco doporučit nebo poradit,co bych měla udělat aby se můj stav zlepšil,když testy vyjdou negativně?
Mockrát Vám děkuji za odpověd.

MUDr. Iva Pončáková, 19. 6. 2010

Milá Simono, rada je těžká, problém složitý. Po těchto pár informacích mohu mít jen velmi povrchí obraz a soudit špatně, ale víc informací bez vyšetření nemám. Doporučui vyšetření také psychologem.

Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.