Dotaz 1671

Dotaz, 8. 7. 2010

Trpím hroznou alergickou rýmou a k tomu mě čas od času řežou a pálí oči a to i přes užívání antihistaminika Xyzal. Chltěl jsem se zeptat, zda je nějaké jiné možné řešení... alergie mě začíná omezovat v práci, těžko se s ní jí, nálada klesá a tím se mi značne snižuje kvalita života. Je nějaká možnost jak se vyhnout těmto stavům jako je bolení hlavy, malátnost, rýma v obrovském měřítku a sem tam i oteké oči? Lék Xyzal užívám pravidelně tak jak mám předepsáno - 1x denně a sem tam používám kapky do nosu ... ale ty mi nepomáhají (vyzkoušel jsem již pěknou řádku prodkuktů)

Nechodím k žádnému alergologovi a prášky mi píše praktická lékařka. Alergologa navštívím, jak to půjde... je ale nějaké AKTUÁLNÍ řešení co by mě vrátilo zpět do života? Nějaký silnější lék co by mi mohl napsat obvoďák?

Dáky za odpověď.

MUDr. Iva Pončáková, 8. 7. 2010

Milý Miro, pro rychou pomoc lze ve Vaší situaci použít Prednison. Je ale na recept. Pokud použijete jen několik tablet, nemusíte se obávat vedlejších účinků. Může ho napsat každý lékař. Dlouhodobou léčbu by ale měl řídit alergolog.

Zdravím van

Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.