Dotaz 1882

Dotaz, 15. 12. 2010

Dobrý den,
naší 1,5 roční dceři nechala udělat dětská lékařka na naši žádost krevní testy na alergie, protože nám ORL řekla, že má nějakou alergii, protože jí otéká nosní sliznice a je prakticky neprůchodná. Nasadila jí Aerius cca na 3 měsíce a taky Nasonex na 1 měsíc a zlepšilo se to. Pes, kočka a roztoči vyšli negativní, ale prý (teď nevím, jestli to dobře napíšu) jí vyšly pozitivní nějaké vysoké hodnoty celkových protilátek. Což znamená, že dispozice na nějkou alergii jsou a je velice pravděpodobné, že se objeví. Proto nám paní doktorka doporučila udělat nějaké opatření. Jako např. co 14 dní převlékat peřiny, vysávat při převlékání matrace a pořídit si hlavně peřiny pro alergiky. Vytírat častěj.
Můžete mi prosím poradit, jak poznám kvalitní přeřiny pro alergiky? Možná to není přímo otázka pro Vás, ale nevím, na koho se obrátit. Obchodníci chtějí jen prodat, tak vychválí všechno. A nechceme koupit něco nekvalitního, co budeme muset za chvíli měnit a taky zbytečně drahé.
Předem děkuji za odpověď.

Prim. Mudr. Martin Šmakal, 15. 12. 2010

Nezáleží ani tak na vlastním složení, ale především na tom, zda budete hodně často větrat, převlékat a prát. Na matrace jsou vhodné speciální potahy chránící před průchodem roztočovým alergenům. Roztoči nesnášejí vlhko a teplo, takže větrat a zas větrat. Je vhodné také kupovat "měkké" hračky pouze z materiálů, které se dají prát, protože tyto hračky jsou také velmi dobrým zdrojem prachu a roztočů a dítě je s nimi často v těsném kontaktu obličejem.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.