Dotaz 2084

Dotaz, 9. 5. 2011

Dobrý den,
obracím se na Vás s žádostí o radu. 18 měsíční syn má atopický exém, nejvíce mne zajímá čím ošeřovat obličej. Chtěla jsem poradit čím bych mu měla omývat a mazat obličej (když ho po jídle omyji pouze vodou, tak se mu za pár dní kůže kolem úst začne červenat a následně se začně vysušovat a loupat).
Mohli by jste mi doporučit nějakou pleťovou vodu pro malé děti, popř. jestli obličej omývat borovou vodu (SOLUTIO JARISCH Herbacos-to mi doporučovala známá), něco cennově dostupného. A dále čím obličej takto malého dítěte promazávat. Ráda bych nějaký přípravek přímo na obličej nebo který by jste nejlépe doporučili? Ještě bych se zeptala, zda je vhodné na obličej dětí používat mast Ambiderman?
Děkuji za radu. Starostová

Prim. Mudr. Martin Šmakal, 9. 5. 2011

Mytí borovou vodou nedoporučuji, protože vysušuje. Obličej můžete omývat normální vodou, ale po každém umytí je třeba ihned ošetřit vhodným krémem. Ambiderman se použít může, ale existují lepší a komplexnější přípravky - např. řada Leciderm, Atoderm, příp. i Bepanten krém. Pokud jde jen o oblast kolem úst, pak lze použít Bepanten mast, Lipobase Repair krém apod. Vše dostupné v lékárnách.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.