Dotaz 2201

Dotaz, 18. 8. 2011

Dobrý den,
před dvěma měsíci se mi na lokti objevila svědící vyrážka, která se začala šířit do okolí a tvořit "ostrůvky". Po měsíci jsem navštívila kožní lékařku, která mi oznámila, že jde pravděpodobně o atopický ekzém (do této chvíle jsem si myslela, že je to jen sluneční alergie, což mi potvrdila paní v lékárně). Lékařka mi předepsala Beloderm, který způsobil postupné vymizení svědícího ekzému (zůstaly mi na kůži pouze bílá místa). Bohužel ekzém se vždy po nějaké době na původních místech vrátil - vždy, když se oteplilo a začalo opět svítit celý den slunce.
Před asi dvěma týdny jsem si spálila pokožku v dekoltu, ještě týž den zrudla, začala svědit a objevily se mokvající flíčky. Předpokládala jsem, že toto je tedy sluneční alergie, ale do dneška jsem se tohoto nezbavila, pouze se svědění a zčervenání zmírnilo, když bylo chladné deštivé počasí, nyní však kůže opět neustále svědí (vypadá to, jako požahání od kopřiv).
K lékařce se nyní ještě zhruba týden endostanu, proto bych chtěla vědět, zda si mám koupit nějaký volně prodejný přípravek v lékárně nebo mazat Belodermem určeným na atop. ekzém?
Děkuji,
Veronika D.

MUDr. Iva Pončáková, 18. 8. 2011

Beloderm zatím používejte dále, ale max., 1xdenně, večer. Může jít o atopický ekzém, ale i tzv. polymorfní světelnou erupci ( to je ta "alergie" na slunce). Snažte se nevystavovat postižená místa slunci.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.