Dotaz 235

Dotaz, 7. 10. 2007

Vazeni,
obracim se na vas s prosbou o radu. Moje kamaradka nevi kudy kam. Neustale se u ni objevuje alergicka reakce projevujici se zcervenanim, svedenim, opuchnutim obliceje a nasledne loupanim kuze. Mysli si, ze je alergicka na potraviny. Jiz skoro nic neji a alergie pretrvava porad. Vyzkousela mnoho doktoru, ale ti ji rekli, ze svuj problem musi resit s kozni lekarkou a ze se pravdepodobne jedna jen o psychicky blok. Kamaradka jiz nevi kudy kam. Vypada tak hrozne,ze nemuze jit ani mezi lidi. Byla bych vam velice vdecna, pokud byste mi mohli dat alespon nejakou odpoved jak dal postupovat. Ja vlastnim kocku, proto se s kamaradkou nestykam,bojime se,ze je alergicka i na roztoce. Myslite si, ze pokud jsme venku a nedotykame se, ze ty kocici roztoce muze vdechovat? Velice vam dekuji a jsem s pozdravem.

MUDr. Iva Pončáková, 7. 10. 2007

Milá Jano,
kamarádka by opravdu měla být pořádně vyšetřena. Je jedno, jestli kožním lékařem nebo alergologem nebo jiným lékařem.
Při alergii na kočku může reagovat i na nepřímý kontakt s alergenem, který se uvolňuje z vlasů a oděvů lidí, chovajících kočky. Po kontaktu s Vámi může mít tedy problémy hlavně pokud jste v uzavřené místnosti, venku na otevřeném prostranství tolik ne.
Roztočů je v domácnostech nejvíc v postelích a v prachu. Kočky nejsou jejich hlavním zdrojem, toho se bát nemusíte. Zdrojem roztočů pro domácnosti jsou ptačí a myší hnízda.

Zdravím van

.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.