Dotaz 2469

Dotaz, 20. 6. 2012

Vážení, ráda by jsem se touto cestou chtěla informovat, , je mi 33 let. Jsem léčena v RÚv Praze
- Nediferencované systémové onemocnění se suspektním vývojem do systémové sklerodermie / Raynaudův syndrom, pozit. ANA, ACA, RF pozit. Patologický kapilaroskopický obraz, difuzní otoky rukou, teleangiektázie, těžká porucha motility jícnu, polyartritida rukou /
- opakované respirační infekty - VELMI ČASTÉ ANTIBIOTIKA
- difuzní struma, subklinická, v.s. podnětlivá hypotyreóza – endokrinologie Slaný
- intolerance amlodipinu pro sklon k hypotenzi
Alergie : zvířecí srst, venkovní-domovní plísně
Léky, které užívám pravidelně: Trexan / v tuto chvíli je vysazen, jelikož mi způsobil vyrážku na ruce / , helicid,vessel due F, medrol, calcichew, vigantol, euthyrox, anopytin..
Velmi často beru antibiotika, řádově po 2 měsících, nyní jsem brala Augmentin, ten však nezabral a beru Zinnat. Na plicním odd. mi doporučil Mudr. Posílení imunity RIBOMUNYL, ten však byl revmatologem zamítnut, ale nedoporučuje mě nic, tak abych často nebrala antibiotika, prý se mám obrátit na imunologa ,popř. se mám zamyslet co by jsem já sama měla udělat pro podporu imunity.
Doma jsem udělala zaopatření tím, že : nemáme koberce - plovoucí podlahy, zakoupila jsem čističku vzduchu, žádné zvíře, žádné živé květiny, žádné plísně v bytě. Problém se záchvaty kašle má i moje 2, 5letá dcera. Její imunolog ji dává delší dobu foukadla , ale nezabírají, časté antibiotika.
Co mohu pro sebe dělat já, abych často nebrala antibiotika, když nesmím žádné léky na posílení imunity. V září mi končí RD a měla by jsem nastoupit do zaměstnání, pracuji jako manažer prodejen, ale pokud budu stále marodit, přijdu o práci.

MUDr. Iva Pončáková, 20. 6. 2012

1) Vzhledek k vaší autoimunitě nelze imunitní systém stimulovat jakýmkoli způsobem, protože by to vedlo ke zhoršení autoimunních chorob. Tzn. ani nespecifické bakteriální lyzáty,ani autovakcíny či běžné očkování pro vás vhodné není.
2) Ve vašem komplikovaném případě by bylo vhodné posílit přirozenou imunitu ve sliznici střeva a upravit celkově stravování a životosprávu + nasadit bylinnou léčbu. Doporučuji kontaktovat Centrum celostní medicíny.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.