Dotaz 251

Dotaz, 18. 10. 2007

Dobrý den, mám dotaz na alergii co znamená: sm 4 oíbil*** a pseudopodie/zkř. al. koř. zelenina, alternaria0,50, mléko paster. 0,40 nejsem si jistá, jestli je to mléko v nezpracované formě? Dále jsem při testování alergenů pod kůži zkolabovala s dýchacími potížemi, čím to bylo způsobeno? Moje alergoložka mi neuměla odpovědět. Jsem velký alergik jak venkovní tak potravinový i když spousta potravinových alergií se neprokázala, přesto užívám Nalcrom před jídlem.
A poslední věc: letos se mi na dovolené stalo, že jsem se v noci vzbudila a měla jsem hrozné křeče v břiše a bolesti, potila jsem se, zrudla jsem, nastaly dechové potíže, bylo mi mdlo, před tím jsem jedla dýňová semínka. Vím, že to bylo z jídla. Děkuji za odpověďi

MUDr. Iva Pončáková, 18. 10. 2007

Milá Andreo,
odhaduji, že výsledky znamenají: směs obilnin pozitivní v kožních testech velmi silně a lze očekávat zkříženou reaktivitu s kořenovou zeleninou. V laboratorních testech je slabě pozitivní plíseň alternaria a pasterované mléko. Celková reakce po testech je možná na kterýkoliv testovaný alergen, tedy u Vás například na obilniny. K reakci na dovolené - klidně to mohla být alergická reakce na dýňová semínka.
Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.