Dotaz 2528

Dotaz, 27. 9. 2012

Dobrý den, chci se informovat ohledně alergenových vakcinací. Od dětství mám alergii na pyl, prach, roztoče a na vysoké škole mi začal i atopický ekzém. Chci zkusit alergenové vakcinace, protože podle podle počtu známých, kterým vakcinace pomohly a podle toho, co jsem přečetla, i přes cca 80% úspěšnost stojí za to, je zkusit. Jen se chci informovat o zahájení. Doufám, že není letos již příliš pozdě (má se začínat, co jsem vyčetla, koncem léta). Dále mě zajímá výrobce, chci chodit na injekce, které by měly být levnější než kapky. Četla jsem o výrobcích STARALERGEN - francouzský výrobce a ALK - dánský výrobce (u SEVAC - český výrobce uváděli nízkou kvalitu). Vyplatí se podle Vás si připlatit za dánského výrobce, který je nejdražší a měl by být nejkvalitnější? Poradil byste mi, prosím, na koho se mám obrátit v Praze?
Děkuji.
Pěkný den.
Hromádková

MUDr. Iva Pončáková, 27. 9. 2012

1) S vakcinací můžete začít i nyní, pokud vám ji alergolog doporučí. Je třeba provést testy a přesně dle výsledků zvážit účinnost.
2)Osobně bych dala přednost dražší a kvalitnější vakcíně.
3) Nemohu vám doporučit konkrétní pracoviště, najděte si na internetu podle vašeho bydliště nejbližsí pracoviště alergologie/imunologie.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.