Dotaz 255

Dotaz, 20. 10. 2007

Dobrý den,před pár dny se mi objevila silná alergická reakce,zřejmě na ořechy.Jaké léky jsou na potrav.alergii nejlepší(respektive na potlačení alerg.reakce)? Dále,před rokem jsem byla na krevních testech a byla mi zjištěna alergie na kravské mléko a prý tak půl na půl celiakie.Kde se dovím,co přesně jíst můžu a co ne. Je mi 35 let.Děkuji za odpověď.

MUDr. Iva Pončáková, 20. 10. 2007

Milá Michaelo,
alergie na ořechy může být velmi nebezpečná. Je nutné se jim vyhýbat a pokud se to přece jen nepodaří, tak se reakce léčí podle závažnosti: Xyzal nebo Aerius nebo jiný podobný lék, Prednison, injekční Hydrocortison, někdy je nutný i Adrenalin a další léky.
Stran vaší diagnózy - půl na půl coeliakie je asi nedorozumění a diagnoza by měla být jasně stanovena nebo vyloučena. To může provést jedině gastroenterolog. Velmi doporučuji alespoň konzultaci s gastroenterologem, protože diagnoza coeliakie půl na půl je nesmysl a pokud coeliakii máte, musíte držet celoživotně dietu. Proto diagnoza musí být stanovena jasně - ano - ne.
Alergii ne kravské mléko máte v případě, pokud Vám mléko nebo mléčné výrobky prokazatelně působí obtíže. K takovému průkazu se také provádějí přesné testy.

Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.