Dotaz 2563

Dotaz, 22. 12. 2012

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je možnost léčby v okamžiku, kdy se prokáže autoimunitní onemocnění štítné žlázy - hormony FT4 18,7, TSH 2,3 a A-TPO 140. NA kontrolu jsem povzaná za rok, zatím bez léků.Diagnoze nasvědčuje i sono. Do toho mám poruchu imutního systému. Jsem po operaci arachnoidální cysty - únor 2012, zánět mozkových blan a uzlin krku březen 2012, opakované CT vyšetření. Po té klid a od září jsem nemocná - záněty horních a dolních cest dýchacích, hlasivek, krku, zápal plic, vlastě jsem od té doby nemocná neustále,............. po vyšetření nutná antibiotika - od září 5x............ jsem v rukou imunoložky, která čeká na výsledky testů, zatím nasadila imunor, atimos, cezera, acutil.
V těhoteství jsem měla cukrovku, ta odezněla, vysoký tlak - zůstal. Beru neocombi. Mám bolesti kloubů na nohou a velkých kloubů na pravé straně těla, jsem po operaci karpálního tunelu na pravé ruce, po roce od operace se to velmi zhoršuje, jsem spavá a ač tlak je stabilní, mám vysokou tepovou frakvenci - v klidu i 140 - to je několikrát denně. Často mne bolí nohy, zbortily se mi obě příčné klenby....... Je mi 37, mám 4,5 letou dceru a začínám z toho být nervózní........... Jaká jsou řešení a prognózy? Děkuji za odpověď.

MUDr. Iva Pončáková, 22. 12. 2012

Vaše problémy jsou komplexní, kvůli obtížím pohybového aparátu bych doporučovala dovyšetření revmatologem, vysoká tepová frekvence či vyšší tlak může mít psychosomatický původ ( doporučuji monitorování tlaku a tepu na 24 hodin, ev. vyšetření psychologem)..

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.