Dotaz 267

Dotaz, 24. 10. 2007

Dobry den, ziju momentalne v Anglii a trapi me kasel uz asi 2 mesice. Byla sem s tim u mistniho doktora a ten si me jen poslechl a dal mi modry inhalator pro astmatiky a pri tom mi rekl, ze astma nemam. Zadne jine vysetreni nedelal, jen mi meril silu plic, ktera je pry nizsi nez by v mem veku mela byt. Ted sem byla na dalsi prohlidce po dvou tydnech a rekl, ze to asi bude alergie a pry mam dal pouzivat ten modry inhalator. Coz mi prijde divne. Myslite, ze je to takhle bezny postup? A co si myslite vy o mem kasli? Myslite, ze by to i mohla byt alergie z cisticich prostredku? Dekuju za odpoved.

MUDr. Iva Pončáková, 24. 10. 2007

Milá Lenko,
přes modrý inhalátor inhalujete patrně nějaký lék. Vyšetření na sílu plic byla pravděpodobně spirometrie - funkční vyšetření plic. Při 2 měsíce trvajícím kašli by bylo vhodné provést ještě i rentgen plic. Podle Vašich informací se ale nedá uhádnout diagnoza. Podráždění průdušek nejakými výpary z čistících prostředků je také možné.
Pro přesnější rozvahu je nutné mít více informací a úplně nejlépe je pacienta vyšetřit, bez toho se moc spolehlivě radit nedá.
Zdarvím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.