Dotaz 2753

Dotaz, 25. 11. 2013

Dobrý den, dcera má alergii na pyly jarních stromů. Užívala vždy na jaře Aerius a stav se zlepšil. Minulý rok (nástup do 1.třídy) od září do jara stále nemoci dýchacích cest, alergoložka nasadila Singulair, Aerius užívat v době pylové sezony. 2 roky podáváme vakcínu Staloral bříza. Tento školní rok opět dlouhodobé potíže s kašlem, alergoložka nám dnes předepsala Ecobec 100 užívat denně 1-0-1 dávky, při zhoršení Ecosal 2-0-2 zároveň i s tím Ecobecem. mám zatím recept, ale váhám s podáváním obojího, přeci jen se jedná o kortikoidy nevím zda je už opravdu stav takový, že si to žádá podávání takových preparátů. Je toho čím dál víc - chemie a já mám teď velmi smíšené pocity z toho to vše podávat dceři - které je teprve 8 let.
Není ještě nějaká jiná možnost, než tyto léky? Předem moc děkuji za Váš čas, který věnujete všem dotazům.

MUDr. Iva Pončáková, 25. 11. 2013

Dobrý den, léčba inhalační kortikosteroidy - i u dětských paciettů s astmatem je zcela běžná a velmi účinná. Vedlejších účinků pokud bude dcerka řádně vyplachovat dutinu ústní a bude prováděna správná technika inhalace, se obávat nemusíte.
Astma je chornické zánětlivé onemocnění a inhalační kortikosteroidy i při minimální dávce umí utlumit tento zánět v průduškách, proto je jejich používá při léčbě astmatu velmi důležité. Je možné, že tato léčba bude pouze dočasná, dávkování neupravujte sama, pouze po dohodě s Vaší paní doktorkou.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.