Dotaz 2755

Dotaz, 28. 11. 2013

Dobrý den ráda bych se poptala na alergii. Mému synovi 5 let ve školce dávám na imunitu ok alfu,a od té doby je bez laryngitýd. Takže spokojenost nyní měl rýmu a od této firmy jsem dávala do nosu ředěný ok gel a to na dvě rými za sebou v době 6 týdnu. Výrobky by měli být protizánětlivé a rýma vždy byla dva dny zelená a pak už jen pruhledný hlen. K memu překvapení po skončení rými asi za 5 dnů zánět středního ucha a zánět spojivek. A prý i trošku alergická reakce v nose sliznice nateklá. Doted mi nepřipadal syn jako alergik. Myslíte,že by mohl mít alergii na ty kapky do nosu? a díky tomu mohl mít i ten zánět střednícho ucha? ani zánět uší ani očí jsme neměli. Jak bych poznala alergii na tyto kapky? Natřela jsem mu tento gel na předloktí a žádná reakce. U nás nikdo není alergik tak nevím jaké by měli být příznaky pokud by mu tady ty kapky neseděli? děkuji moc

MUDr. Iva Pončáková, 28. 11. 2013

Dobrý den, alergická reakce na léky se může projevit lokálně v místě podání - otokem zduřením sliznic, zarudnutím, nebo celkovými projevy/ty se u syna neobjevily/.
Bohužel nelze jednoznačně říči, zda-li se jednalo o alergickou reakci, nemyslím si , že by otitida a zánět spojivek byly způsobeny alergickou reakcí. Spíše infekce s nosu postoupila dále do středouší.
Pokud by se rýmy , záněty očí nadále opakovaly, alergologické vyšetření bych doplnila, spíše z důvodu vyloučení například alergie na roztoče, na plísně /tyto alergeny jsou celoroční a mohou se projevovat i opakovanými respiračními infekty/.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.