Dotaz 2757

Dotaz, 7. 12. 2013

Dobrý den, mám 4měsíčního syna, kterého plně kojím. Před měsícem jsem mu objevila ve stolici nitky krve. Přestala jsem jíst mléčné výrobky a krev postupně do tří týdnů vymizela. Po desíti dnech bez krve se opět objevila dokonce v silnější míře. Ptám se, zda jsem snědla něco, co jsem neměla. A co vlastně nesmím jíst kromě mléčných výrobků? A jaká vyšetření by měl v tomto věku podstoupit - gastroenterologie, alergologie... Podotýkám, že syn velmi dobře prospívá (7,3kg ve 4 měsících), nicméně má od narození průjmovitou stolici, často s hleny. Také ho už déle než měsíc trápí ekzém na tváři a kolenou, který se pomalu rozlézá na lýtka, lokty. Děkuji.

MUDr. Iva Pončáková, 7. 12. 2013

Dobrý den, doporučovala bych alergologické vyšetření, pokud by se neodhalila jednoznačná příčina například právě v alergii na bílkovinu kravského mléka, doplnila bych i gastroenterologické vyšetření.
Pokud plně kojíte dítě alergické na BKM, z diety by měla být striktně tato bílkovina vyřazena, tedy nejen ve formě mléka, ale všechny mléčné výrobky, včetně sýrů, másla a přídavků BKM do dalších potravin.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.