Dotaz 2769

Dotaz, 8. 1. 2014

Dobrý den. Náhle se u mě objevila alergická reakce po černé barvě na vlasy, na paraphenylendiaminy. Používala jsem ji dlouhodobě a vše bylo ok, až doteď, kdy se mi dostavila reakce v podobě mokvajících puchýřků, svědění, zarudlé kůže a otoku hlavy a obličeje. Bylo mi řečeno, že už si nikdy nebudu moci nabarvit vlasy, jelikož je paraphenylendiamin obsažen ve všech běžně dostupných barvách na vlasy v drogeriích, a i barvy bez PPD obsahují jiné, podobně látky, které vyvolají stejné reakce.. Prý mi tato alergie zůstane už do konce života. Jenže se s tím nemůžu ani za Boha smířit, a jsem z toho dost smutná. Dá se tato alergie nějak vyléčit? Aby se tělo obrnělo proti této látce a dokázalo se sní snést? Jsem ochotna kvůli tomu podstoupit vše. Děkuji moc za odpověď! Karolína

MUDr. Iva Pončáková, 8. 1. 2014

Dobrý den, bohužel tento typ alergie se nedá nějakým způsobem léčit. Lze zkusit před aplikací barvy užít antihistaminika, ale ani tak není zaručeno, že se reakce neobjeví.
Pokusila bych se pátrat, ještě po dalších barvách, které neobsahují paraphenylendiaminy. Zeptejte se v lékárnách, kde mívají i barvy na přírodní bázi.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.