Dotaz 2793

Dotaz, 30. 3. 2014

Dobrý den, můj syn (5 let) začal mít před 4 týdny zarudlé oči, nasadila jsem Opthalmo Septonex. Nezabíral a navštívila jsem s ním dětského lékaře. Byl předepsán Aerius a kapky Allergodil do očí. Po 2 dnech žádné zlepšení. Dostal Kanomycin. Zpočátku se vše zlepšilo,ale po vysazení měl syn opět zarudlá očička. Navštívili jsme očního specialistu. Byl předepsán Tobrex. Nejprve se stav zlepšil, ale po 4 dnech začalo docházet opět ke zhoršení. Přes den je vše v pořádku. K večeru syn ale má oči hodně zarudlé a mne si je. Nemůže jít o nějaké vážnější onemocnění zraku? Nebo alergii? Alergická léčba Aeriusem a Allergodilem na počátku celé léčby ale nevedla ke zlepšení stavu. Děkuji za odpověď PN

MUDr. Iva Pončáková, 30. 3. 2014

Dobrý den, přikláněla bych se spíše k alergické příčině obtíží. Není vyloučené, že na oslabené oči alergickým záněte, se přidala i infekce.
Doporučovala cca na 3-4 dny navýšit Aerius na 2,5 ml 2x denně, do očí zkusila oční kapky např. Opatanol,. Léky je nutné podávat pravidelně po celou dobu sezony, i když projevy vymizí.
Doplnila bych vyšetření na alergologii.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.