Dotaz 2802

Dotaz, 19. 4. 2014

Dobry den , uz je to rok co mi lekar diagnostikoval atopicky ekzem. Byl hlavne kolem oci a trochu na krku.Ziji trvale v zahranici,ale Na dovolene v praze zcela vymizel .3 mesice byl klid,ale po navratu domu, byl do 3 dnu zpet. Vzdy se na nejakou chvili uklidnil, ale pred tydnem se mi vratil ve velke forme. Osypaly se mi obe ruce ,dekolt a uz zacinaji i nohy. Lekar mi doporucil kortikoidove. Injekce a prasky. Ja mam ale strach,cetla jsem ze maji hodne nezadoucich ucinku,ale hlavne nevim ,jestli se mi ekzem do par dnu zase nevrati a treba jeste upornejsi. Protoze po pouziti kortikoidu v masti se mi do 14 dnu postizene misto zvetsilo. Jednou tolik. Jen pro upresneni je mi 44 let,od puberty mam sennou rymu a pred par lety se pridalo astma a pouzivam ceretide 250. Dekuji predem za odpoved.

MUDr. Iva Pončáková, 19. 4. 2014

Dobrý den, atopický ekzém je vleklé onemocnění, ve většině případů doprovází jiné alergické onemocnění. Často se spouštěcí mechanismus nepodaří objasnit. Při akutním vzplanutí je vhodné nárazově zahájit léčbu lokálními při výrazných projevech i celkovými kortikosteroidy. Léčba by měla být po dobu co nejkratší a následně volit udržovací terapii bez kortikoidů.
Určitě jako alergička , byste měla mít v léčbě antihistaminika , která při výsevu ekzému můžete zvýšit i na 2 tablety denně.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.