Dotaz 2806

Dotaz, 28. 4. 2014

Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za Vaši odpověď. Ještě reaguji jak jste mi doporučil pro dceru kožní testy+podrobné alerg.vyšetření. Chtěla bych se zeptat, co zahrnuje nebo co obsahuje podrobné alerg.vyšetření , na které látky se více zaměřuje. A také kožní testy. Před týdnem jsem volala na výsledky prick testů a vše negativní, jen pěří ++, dále si pročítám papíry, které jsou 4 roky staré a našla jsem tam: histamin++,neg.kontrola 0,derm far derm pter, alternaria, aspergillus, pes, trávy..vše negativní.prokázano kožní test peří. Znamená to u toho histaminu, že je alergická na něj?Má často bolesti hlavy, nadýmání časté, reakce na slunce, chlad, venku při běhání...fleky červené svědící, někdy nateklé prsty na rukách a nohách, někdy rudé horké tváře a vnitřně ji je vedro.Alergolog nás odeslal na kožní...

MUDr. Iva Pončáková, 28. 4. 2014

Dobrý den, reakce na histamin je pozitivní kontrola,aby se kožní prick testy mohly hodnotit, tak pozitivní kontrola musí reagovat, což u dcerky správně reagovala. Tato reakce je správná a tělo na histamin takto běžně reaguje. Pokud by tato kotnrola vyšla negativní, kožní testy by se nemohly hodnot.
Kromě inhalačních alergenů, e možné testovat i potraviny, latex, zvířecí srst.
Doplnila bych i krevní odběry- včetně základní imunologie /hladina protilátek, autoprotilátek, vyšetření funkce štítné žlázy, krevní obraz.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.