Dotaz 304

Dotaz, 8. 11. 2007

Dobrý den,

mám dotaz, ale jelikoz mi blbne pocitac, a nepíše mi to hácky , doufám, ze se v tomto textu zorientujete. Moje endokrinolozka, u které se lécím s poruchou snízené funkce štítné zlazy mi sdelila, ze mi atrofovala stitna zlaza a po rozboru krve mi sdelila ze mam poruchu autoimunity. Nic víc mi k tomu ale nerekla a nic proti tomu nedelam, protoze nevím co. Dnes jsem v televizi sledovala porad Sama doma, kde lékarka mluvila o tom, ze u poruchy autoimunity je nebezpecné brát léky na posílení imunity. Jelikoz si bezne kupuji vitamíny a prvky jako selen zinek pupalku, betakaroten , nevím jestli delam dobre nebo ne.
Mám totiz více zdravotních problému. Mám makrokalcifikace v prsou, v posledním roce jsem prodelala opakovane zánety v prsu. Za poslední 2 roky mi lékarka odstranila 8 bazaliomu, které se mi behem techto 2 let udelaly. Mám ucpanou ze 40 % krkavici. Muze mít autoimunita vliv i na tyto problémy?Doufam, ze mi poradíte, co s tou nemocnou autoimunitou bych mela delat a ceho se mám vyvarovat , co se týká léku.

Zdraví

Ilona

MUDr. Iva Pončáková, 8. 11. 2007

Milá Ilono,
léky jako vitamíny nebo zinek brát můžete. Vhnout se musítě lékům, které imunitní systém nějak povzbuzují přímo, jako třeba Luivac, Bronchovaxom nebo glukan. Vaše různé choroby mohou být na podkladě autoimunity. K přesnému vyjádření je však nutné podrobné celkové vyšetření.

Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.