Dotaz 312

Dotaz, 13. 11. 2007

Dobrý den,
ráda bych Vás požádala o radu,kam nebo na jaké pracoviště se obrátit s problémem,který mne trápí.Trpím alergií na Atb,dnes jsem se dozvěděla,že již není řada,kterou mohu užívat.Alergie,nebo jak to nazývá můj lékař,chemická nesnášenlivost,se projevuje silnou vyrážkou na obličeji,krku a dekoltu,drobné pupínky jsou vodnaté až hnisavé,svědivé,toto vždy nastoupí zhruba 4-5 den.Ráda podstoupím nějaké vyšetření či testy.Na alergologii mi nepomohli,tam mi udělali testy na pyly,víc se mnou o mém problému nehovořili.Myslím si,že pokud se bude do budoucna jednat o léčbu virózy,angíny nebo nějaké překrytí zákroku,tak se to dá zvládnout,ale mám obavy,aby se někdy nevyskytl opravdu problém,kdy bude podání Atb nutnost.Jak se to potom bude řešit?Na tuto otázku mi bohužel nikdy nikdo neodpověděl.
Děkuji a přeji krásný den
Zuzana Ptáčníková

MUDr. Iva Pončáková, 13. 11. 2007

Milá Zuzano,
v případě nezbytné léčby antibiotiky se při alergii ne ně zkouší podat je pod clonou kortikoidů a antihistaminik - t.j. léků působících proti alergii.
Testy na alergii na některá antibiotika nabízí například laboratoř Klinlab ve Střešovicích. Ve Vašem případě by bylo vhodné podrobné vyšetření, o jakou alergii se jedná a zda se nejedná i o nesnášenlivost nějaké přísady.

Zdarvím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.