Dotaz 335

Dotaz, 3. 12. 2007

Dobrý den,
chtěla bych požádat o radu. Syn si nechal u kadeřnice obarvit vlasy na hnědo, v barvě bylo asi přírodní bervivo - hena. Do rána mu velmi otekla hlava, má vyrážku po celé hlavě, hrozně ho to svědí, má teplotu a je malátný. Byli jsme u alergologa, předepsal Zodiac proti svědění a Triamcinolon. Myslím ale, že se s tím lékař ještě nesetkal, tak mám obavy o správnost léčby.Jelikož synovi i poté hlava dále hodně otéká, mám strach, zda se to ještě nebude zhoršovat. Prosím, poraďte, jaký další postup by mohl pomoci. Mám obavy, že by mu mohly vypadat vlasy. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Prim. Mudr. Martin Šmakal, 3. 12. 2007

Milá Moniko,
alergie na Hennu skutečně může být. Pokud nezabraly místné podávané léky a stav se nelepší, je nutné podat léky - kortikoidy- celkově. Buď v tabletách nebo do žíly.
Zdarvím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.