Dotaz 345

Dotaz, 6. 12. 2007

Po čtyřicátém roce se u mne objevila alergie která se po cca roce rozšířila do astmatu.V současné době jsem bez významných potíží s tím že užívám Pulmicort.Před několika dny jsem měl poměrně prudkou reakci na mě neznámý alrgen.Použil jsem lékařem mě předepsaný lék Zyrtec(nemusím jej pravidelně užívat,jsem běžně bez potíží).Přibližně po 24 hodinách,po užití druhé tablety(ráno),jsem zjistil že mám v moči krev(moč byla nebývale tmavá,barvy do hněda,bez zákalů)Je možné že toto způsobilo užití Zyrtecu? PH

Prim. Mudr. Martin Šmakal, 6. 12. 2007

Milý Petře, krev v moči po Zyrtecu se nikdy nevyskytla. Tmavá - hnědá- moč ale vždy nutně neznamená krev v moči. Krvavá moč bývá spíše barvy vody po vypraní masa, ne hnědá. Příčinu zabarvení prokáže pouze vyšetření papírkem nebo biochemické. Pokud to opravdu byla krev, je nutné podrobnější vyšetření příčiny, na Zyrtec se to svádět nedá. Zdravím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.