Dotaz 522

Dotaz, 12. 3. 2008

Dobrý den, mám 9-ti měsíční holčičku, do 6měsíců plně kojená, poté opatrné zavádění příkrmů. (šestiletý syn má astma-alergie na břízy, já ekzem). Vše v pořádku, dostávala ovoce, zeleninu i maso, večer rýžovou kaši. Později jsem vyzkoušela obilnou kaši od jiné firmy, do hodiny se osypala pupínky na celém tělíčku. Vyrážka postupně ustoupila, po asi 14 dnech se ještě jednou objevila po hruškové přesnídávce. Mažu konopnou kosmetikou zabírá. Paní doktorka říkala, že to byla reakce buď na lepek nebo na jinou značku kaše. Pro jistotu jsem tedy lepek nedávala, minulý týden jsme se dohodly, že to zkusím. Zakoupila jsem sušenky pro děti od 6.měsíce a každý den 3 dostala. Nejprve se nic nedělo, ale po 3 dench se opět objevila krupička na tělíčku a drobné pupínky. Myslíte, že se může jednat o alergii na lepek a jak mám dále postupovat? (Nyní opět sušenky nedávám). Děkuji Vám moc za odpověď. Hanka

MUDr. Iva Pončáková, 12. 3. 2008

Milá Hanko,
může se jednat o reakci na lepek, ale i na jiné složky podané potraviny,například konzervační přísady, nebo třeba vejce.
I v tomto věku je možné provést alergologické vyšetření a testy, které by mohly situaci objasnit. Doporučuji odborné vyšetření.
Zdrarvím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.