Dotaz 568

Dotaz, 9. 4. 2008

Dobrý den,v roce 2000 jsem prožila těžké trauma-ztrátu dcery.Od té doby jsem se stala silnou alergičkou,astmatičkou.Používám celoročně Seretide Diskus a Xyzal.V zimě jsem ma tom byla daleko hůře než teď kdy je spousta alergenů.Vstávám v noci abych si vzala Xyzal,protože když si ho vemu ráno teče mi z nosu půl dne.Jsem společensky vyřízena.Nevím čím je to způsobeno,původně lékařka to připisovala Serotide,ale mám hlas jako silně nachlazený člověk.Bojim se abych nemusela mluvit, abych nemusela telefonovat( a je to moje práce)protože se musím pokaždé omluvit za svůj hlas.Velice mě trápí nejenom rýma,chrapot(vyplachuji si po inhalaci ústa i hrdlo),ale i ta celoročná bezmocnost vůči nemoci.Jsem léčena na Alergologii ve FN v Hradci Králové.Přesto,že si stěžuji na popsané příznaky zůstávám stále u stejné léčby, která mi nepřináší úlevu.
Za radu a pomoc velice předem děkuji.Cibereová

MUDr. Iva Pončáková, 9. 4. 2008

Milá paní Cibereová,
léky které dostáváte jsou jedny z nejsilnějších. Jak ale sama připouštíte, máte i velký psychický problém. V takových případech nemusí účinkovat ani ta nejlepší léčba. Je nutné řešit i psychiku. Doporučuji proto poradu s psychologem.
Pokud máte po Seretide chrapot, mohla by pomoci záměna za Alvesco. Je to také inhalační lék, ale nemá tyto vedlejší účinky. Pokud máte stále rýmu, měla byste mít kortikoidní sprej do nosu a celkově například Xyzal nebo Aerius a k tomu Singulair. Tato léčba je však účinná pouze na alergickou rýmu. Je proto nutné i odborné vyšetření ORL (ušní, nosní, krční), zda Vaše rýma nemá i jinou příčinu.

Zdarvím van

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.