Dotaz 62

Dotaz, 14. 6. 2007

Přeji hezký den,od dětství jsem alergik - pylová sezóna, postupně jsem si vypěstovala zkříženou alergii, léčila jsem se nesvědomitě, na měsíční vakcíny jsem vydržela chodit 2 roky, pak jsem to vzdala a užívala tabletky -a to pouze při potížích, z důvodu malátnosti. Velmi jsem si rozhodila imunitu a před rokem jsem onemocněla Hodgkinovým lymfomem,nyní jsem v pořádku. Chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat dál, na onkologii mi léčbu alergie zatím zakázali, má obvodní lékařka mi předepisuje Xyzal,který mě netlumí, potíže ustoupily, ale pokud jdu ven, kýchám, smrkám a škrábe mne v krku. Ven chodit musím - mám psa a z léčebného hlediska onko, je to také důležité. Poradíte mi? Děkuji.

MUDr. Iva Pončáková, 14. 6. 2007

Asi Vám zakázali alergenovou vakcinaci, ostatní léčba je jistě povolena. Dejte důraz na maximální vyhýbání se alergenu. Ven choďte, pokud lze, brzy ráno a večer, co nejméně za slunečného a větrného počasí. Noste ochranné brýle a třeba šátek nebo masku přes pusu. Po příchodu domů se celá osprchujte i s vlasy a převlékněte.
Berte Xyzal, můžete přidat i oční a nosní kapky. Nos vyplachujte po pobytu venku Vincentkou ve spreji. To by mělo pomoci.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.