Dotaz 80

Dotaz, 22. 6. 2007

Můj syn má alergii na kravské mléko, nemůže jogurty, jedině Dobrá máma mu vyhovuje, dále je alergik na vajíčka,citrusové plody a sezam, mák,ořechy. Na jaře jsme byli spolu v lázních Kynžvart. Pomohlo mu to, ale kašel přetrvává. Vařím mu čaj z hluchavek a podávám sirup z černého bezu. Od své lékařky má předepsaný Ecobec a Ventolin. Malý chodí do školky, kde jsme jistili další alergie na potraviny. Jak postupovat v jídelníčku, kde navštěvuje školku, dále se chci zeptat, zda je lepší voda chlorovaná v bazénu nebo voda ošetřována ozónem. Jakou to má výhodu pro alergiky a kde ve Zlínském kraji najdeme takové koupaliště, aby jeho pokožka nebyla podrážděná. Děkuji.

MUDr. Iva Pončáková, 22. 6. 2007

Poproste svého alergologa, aby Vám pomohl sestavit seznam potravin, které Váš syn nesmí dostávat. Seznam potom prodiskutujte s vedením školky a její jídelny.
Děti s ekzémem by měly navštěvovat veřejné bazény co nejméně, chemická úprava vody jim škodí, dráždí pokožku , u astmatiků i průdušky. Lépe je najít čisté přírodní koupaliště nebo jet k moři.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.