Alergie na holuby? Opravdu existuje!

Zní to trochu podivně, ale ano, je to možné. A nemyslíme tím fakt, že tyto ptáky mnoho lidí nemá rádo. Přecitlivělost na holuby se opravdu vyskytuje, ovšem zas až tak moc se neliší od jiných, běžných alergií.

Zní to trochu podivně, ale ano, je to možné. A nemyslíme tím fakt, že tyto ptáky mnoho lidí nemá rádo. Přecitlivělost na holuby se opravdu vyskytuje, ovšem zas až tak moc se neliší od jiných, běžných alergií.

Proč vzniká?

Podstata je jako u ostatních alergií založená na „přehnané“ reakci vlastního imunitního systému člověka. Objeví se zpravidla po kontaktu člověka s peřím, pokožkou či výkaly holubů. Tento moment je vlastním spouštěcím faktorem alergické reakce. Tehdy začne imunitní systém člověka ve zvýšené míře produkovat tzv. imunoglobulin E a následně i histamin, jenž je zodpovědný za většinu nepříjemných alergických symptomů. A konkrétní projevy přecitlivělosti na holuby? 

Co zabírá a kdy

Jako u veškerých alergií na zvířata je nejlepším opatřením prevence. Tedy vyhnout se kontaktu s holuby. Tam, kde to není možné, volí se léčba dle závažnosti alergické reakce.

Alergie na holuby je obtěžujícím onemocněním, ale v podstatě s obdobným průběhem a léčbou jako u ostatních známějších alergií. Nejlepší metodou prevence vzniku alergie je vyhnutí se kontaktu s alergenem, tedy holuby či alespoň omezení tohoto kontaktu na minimum.

(bak)

Zdroj: www.rightdiagnosis.com. Alergie na holuby, 2013

Zaregistrujte se zdarma
k odběru zpravodaje