Alergik a plyšáci – jde to dohromady?

Mít alergické dítě znamená přemýšlet. Nejen o vhodné stravě či zdravém okolním prostředí, ale třeba také o hračkách. Malý alergik může mít i plyšové hračky, ale je potřeba se o ně dobře starat a často je čistit.

Mít alergické dítě znamená přemýšlet. Nejen o vhodné stravě či zdravém okolním prostředí, ale třeba také o hračkách. Malý alergik může mít i plyšové hračky, ale je potřeba se o ně dobře starat a často je čistit. V plyšácích se totiž drží prach a roztoči, což jsou velmi silné a časté alergeny. A jak tedy o plyšáky správně pečovat?

Ruční čištění

U hraček, které není možné dát do pračky, je praní v ruce ta jediná možnost. Týká se to především postaviček s nalepenými obličeji a dalšími částmi, které by v pračce odpadly.

Pračka

Praní v pračce je pohodlné a efektivnější než ruční čištění. Pozor dejte ale na hračky, které obsahují baterie a zvuková zařízení!

Mraznička

Abyste plyšáky svých dětí zbavili roztočů, je vhodné je v igelitovém sáčku nechat přes noc v mrazáku nebo v zimě na balkoně. Mráz roztoče zabije a mrtvá tělíčka (která jsou také silný alergen) se odstraní následným praním.

Myslete dopředu

Již při nákupu plyšových hraček je dobré zjišťovat, zda je možné je prát, či jak je jinak čistit. Ideální je, pokud má plyšák všechny části včetně obličeje přišité, aby častým praním co nejméně trpěl a zůstal co nejdéle hezký. Mnoho firem se soustředí na výrobu "hypoalergenních" mazlíčků, ve kterých by se mělo držet méně prachu a jsou snadno pratelné. Pokud je však vaše dítě velmi silný alergik a ani pravidelné praní plyšáků nepomáhá, budete se muset smířit s hračkami omyvatelnými z gumových a plastových materiálů. Ale v dnešní obrovské nabídce jistě narazíte na krásné kousky i v jejich řadách.

(vesa)

Zdroj:
www.livestrong.com
www.allergystore.com

Zaregistrujte se zdarma
k odběru zpravodaje