Alergikova předsevzetí do roku 2011

S blížícím se koncem roku přichází doba bilancování a příprava předsevzetí na rok následující. Alergici mají plánování vzhledem ke svému hendikepu obtížnější.

S blížícím se koncem roku přichází doba bilancování a příprava předsevzetí na rok následující. Alergici mají plánování vzhledem ke svému hendikepu obtížnější, i tak ale mohou být všechna jejich předsevzetí splnitelná. Stejně jako v roce 2010 ani v roce 2011 nebudou mít alergici život úplně jednoduchý. Se změnou roku bohužel alergeny z povrchu zemského nevymizí.

Na co se připravit

  1. Užívat léky – prvním předsevzetím by u alergika mělo být pravidelné užívání léků (pokud je má předepsané) a samozřejmostí pak jejich neustálé nošení při sobě. U alergických rým je zcela na místě mít po ruce vždy kapesník a případně i zklidňující kapky do očí.
  2. Od alergenů dále – alergici by si také rozhodně měli dát pozor na to, aby se vyhýbali alergenům, které pro mě představují zdravotní komplikace. Lidé se sennou rýmou by se tak neměli procházet po rozkvetlé louce ani nocovat na seníku. Pacienti s alergií na arašídy nesnídat chleba s burákovým máslem a alergici na včelí kousnutí nepracovat ve včelařství.
  3. Příprava na pylovou sezónu – Co by si ale alergici měli do kalendáře poznamenat tučným písmem, je začátek jejich pylové sezóny a omezení pohybu v otevřené přírodě v té době. Vhodné je také upozornit na své alergie blízké okolí. Zabráníte tak případnému darování kytice lučního kvítí k svátku nebo narozeninám, kdy by se pak oslava mohla odehrát na lékařské pohotovosti.

Rok 2011 tak bude pro alergiky v podstatě podobný jako roky předchozí. Ale jednu změnu s sebou rozhodně přinese. V roce 2011 se totiž počty alergiků opět o něco rozšíří. Na vině je jak stále vzrůstající expozice různých alergenů, tak i dlouhotrvající změna životního stylu, která alergiím nahrává.

I tak přejeme všechno nejlepší do roku 2011!

(kam)

Zdroj:
www.medicalnewstoday.com
www.medicalnewstoday.com
www.medicalnewstoday.com

Zaregistrujte se zdarma
k odběru zpravodaje