Konec nocím s nepřítelem

Různými alergiemi trpí až čtvrtina lidstva a podle nejnovějších průzkumů je u dětí tento podíl ještě vyšší. Každý člověk má ovšem ten "svůj" alergen a záleží na tom, jestli se s ním někdy setká a jak je odolný.

Různými alergiemi trpí až čtvrtina lidstva a podle nejnovějších průzkumů je u dětí tento podíl ještě vyšší. Každý člověk má ovšem ten "svůj" alergen a záleží na tom, jestli se s ním někdy setká a jak je odolný. U někoho se alergie projeví už v dětství, u jiného v dospělosti. U mnoha z nás se alergie neprojeví během života vůbec, to ale neznamená, že bychom měli pokoušet štěstí. Je dobré znát svého "nepřítele" a v tomto případě se mu i vyhýbat. Ten, kdo má dispozice třeba k alergii na pyl břízy, jistě nepůjde na jarní procházku do březového háje.

Kromě různých pylových alergií je dalším z nejrozšířenějších druhů alergií alergie na roztoče. Projevuje se především dýchacími problémy, rýmou a svědivou vyrážkou. Alergici mohou mít stejně intenzivní potíže po celý rok. Mohou ale vyvrcholit během topné sezóny, kdy dochází k většímu víření prachu, ve kterém jsou alergeny obsaženy.

V každém bytě bychom pod mikroskopem našli desítky milionů roztočů. Živí se šupinkami lidské kůže a líbí se jim v kobercích nebo sedacích soupravách. Nejlépe je roztočům v naší ložnici – v matracích, peřinách a polštářích i v ložním prádle. Mají totiž rádi teplé prostředí kolem 25 °C a ve vlhku se rychle množí.

Jak zatočit s roztoči

Zbavit se roztočů není jednoduché. Nemají rádi studený vzduch. Ale to většina z nás, takže celodenní větrání v zimě je zřejmě utopie. UV záření roztoče zabíjí, ale ani to se v domácnostech běžně nevyskytuje. Dalším zabijákem roztočů jsou vysoké teploty. Naopak pokud používáte zvlhčovače vzduchu nebo odpařovače, roztoči se množí rychleji.

I když se zbavíte koberců, zbude ještě čalouněný nábytek a ložnice. Právě v ložnici strávíme až třetinu života. Nejjednodušší je udržování ložního prádla. Stačí mít takové, které je možné prát na více než 60 °C. Tyto teploty totiž roztoče zabíjí. Je také dobré používat peřiny a polštáře plněné dutým vláknem. I v nich se sice roztočům dobře daří, ale udržují se mnohem lépe než třeba péřové deky.

Jenomže matrace a často ani peřina se do pračky nevejdou. Proto je tu vydatný pomocník – antibakteriální vysavač Raycop. Snadno vysaje roztoče zaklesnuté v polštářích, matracích a dalším nábytku pomocí patentovaného systému úklidu. Má UV-C sterilizační lampu, která bezchemickou cestou zabije 99,9 % bakterií, virů vč. typu H1N1, plísní, roztoče a další choroboplodné zárodky, které vyvolávají alergie, astma a další zdravotní problémy. Nemusíte mít obavy, že by přece jen některý roztoč cestu vysavačem přežil. Filtr ho spolehlivě zachytí, stejně jako spoustu dalších mikročástic. Proto z vysavače odchází vzduch čistší, než je ve zbytku místnosti. Pak už můžete v klidu prospat celou noc bez nezvaných a nepříjemných hostů.

Vysavač Raycop je jediný výrobek svého druhu na světě a byl právem oceněn a schválen Britskou nadací pro alergie.

Partner článku: Společnost BLAKAR trading s.r.o. distributor produktů Raycop,  www.raycop.cz

Vysavač RAYCOP můžete nyní vyhrát v naší soutěži.

Zaregistrujte se zdarma
k odběru zpravodaje