Městské alergie? Příčin je více než dost

Je známo, že děti žijící ve městech trpí různými přecitlivělostmi častěji než školáci z venkova. Zároveň se nepříjemné příznaky ve spojitosti s pohybem mohou ve větších aglomeracích rychleji zhoršovat. Co je vlastně špatně, napoví následující řádky.

Je známo, že děti žijící ve městech trpí různými přecitlivělostmi častěji než školáci z venkova. Zároveň se nepříjemné příznaky ve spojitosti s pohybem mohou ve větších aglomeracích rychleji zhoršovat. Co je vlastně špatně, napoví následující řádky.

Továrny na alergeny

Město není jen bydlištěm spousty lidí, je zároveň sídlem mnoha továren a dalších průmyslových budov. S tím je spojena vysoká koncentrace dopravních prostředků a domů. To vše má za následek značný stupeň znečištění ovzduší. V tomto zahuštěném prostředí se tak můžete obávat následujících alergenů:

Zvýšené koncentrace těchto různých látek pak často provokují alergické reakce.

Život s kapesníkem 

Odpovědi těla na některou z provokujících látek bývají různé. Mezi nejběžnější příznaky patří:

Potýkáte-li se s podobnými problémy, a to obzvláště delší dobu, mohlo by se jednat o alergii. Některé obtíže se mohou vyskytovat prakticky kdykoli, naopak jindy mohou být příznaky spojené jen s určitým ročním obdobím. Z toho je následně možné usuzovat na typ alergenu, který reakci spouští.

Jak se s městem vypořádat

Co se terapie týče, obecně je u alergií doporučeno především jedno: vyhýbat se alergenům. To se ale v tomto konkrétním případě uskutečňuje opravdu těžce. Můžeme tedy poradit alespoň pár drobností:

  1. Zavírejte okna a používejte klimatizaci v období, kdy je vysoká koncentrace zrovna toho „vašeho“ pylu.
  2. V případě slunečných a větrných dní zůstaňte raději doma.
  3. Jste-li nuceni pracovat venku, můžete zkusit používat obličejovou masku či roušku, které filtrují pyl a další částice.
  4. Na zahradě udržujte trávu posekanou a spadané listí hrabejte. Ideálně by tyto činnosti měl dělat někdo, kdo není alergický.
  5. Jste-li citliví na prach, plísně či zvířecí alergeny, měli byste se zaměřit také na úpravu a dodržování pravidel v domácnosti.

(boba)

Zdroje:
www.pollentec.com
www.healingwell.com

Zaregistrujte se zdarma
k odběru zpravodaje