Mořský koník – šance pro alergické děti

Pod tradičním názvem MOŘSKÝ KONÍK pořádá VZP léčebně-ozdravné pobyty u Egejského a Jaderského moře pro některé skupiny chronicky nemocných dětí.

Pod tradičním názvem MOŘSKÝ KONÍK pořádá Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky léčebně-ozdravné pobyty u Egejského a Jaderského moře pro některé skupiny chronicky nemocných dětí. V roce 2009 se koná již patnáctý ročník těchto pobytů.

Léčebně-ozdravné pobyty jsou opět uspořádány ve dvou pobytových místech vždy s odletem z pražského letiště:

Základní zdravotní péče je zajištěna pro všechny účastníky pobytů v ambulantní ordinaci v místě pobytu vlastním zdravotnickým doprovodným týmem.

Pro koho jsou pobyty určeny

Pobytů se mohou zúčastnit děti, které jsou ke dni podání přihlášky pojištěny u VZP ČR, v roce pobytu dosáhnou alespoň věku 6 let (letos rok narození 2003) a v roce pobytu nejsou starší 17 let (letos rok narození 1992), jsou schopny respektovat podmínky léčebně-ozdravného režimu této akce, jsou chronicky nemocné některou z uvedených zdravotních indikací a neléčí se pro žádnou z uvedených kontraindikací.

Základními zdravotními indikacemi k účasti dítěte na pobytech jsou následující diagnózy chronických onemocnění:

Pobytů se dále mohou zúčastnit i děti s jinými respiračními, dermatologickými, alergologickými a ORL indikacemi, které mají recidivující charakter nebo jejichž příčinou je snížená obranyschopnost organismu dítěte.

Pro koho naopak pobyty vhodné nejsou

Kontraindikacemi pro účast dítěte na pobytech jsou: závažné formy základního onemocnění vyžadující individuální péči (kterou nelze na tomto typu léčebně-ozdravné akce zajistit):

Plná cena pobytu je pro jedno dítě okolo přibližně 30 000 Kč, rodiče však platí pouze 7 000–16 000 Kč – podle termínu zájezdu, počtu rodinných příslušníků pojištěných u VZP a délky pojištění.

Přínos pobytu u moře je úměrný délce pobytu. Většina dětí vydrží zlepšena po dobu alespoň několika měsíců. U ekzematiků je po delším, 4týdenním přímořském pobytu popisováno i celoroční zlepšení stavu.

(van)

Zaregistrujte se zdarma
k odběru zpravodaje