Připravte malého alergika na nový školní rok

Blíží se začátek školního roku, takže je nejvyšší čas nachystat se na všechny rizikové situace, které mohou vaše alergické nebo astmatické dítě ve škole potkat. Jak na to, napoví následující řádky.

Blíží se začátek školního roku, takže je nejvyšší čas nachystat se na všechny rizikové situace, které mohou vaše alergické nebo astmatické dítě ve škole potkat. Jak na to, napoví následující řádky.

Důležitá je informovanost!

Na začátku roku zajděte za všemi zaměstnanci školy, kteří jsou pro dítě důležití – tedy za třídním učitelem, pedagogem na tělocvik, za zaměstnanci jídelny apod. Proberte s nimi onemocnění dítěte a vezměte s sebou všechny lékařské zprávy a informace, které by jim mohly pomoct. Zejména zdůrazněte, jaké léky a jak často váš potomek užívá. Nezapomeňte všem také sdělit důležité instrukce ohledně jídelníčku, zejména v případě, že dítě trpí potravinovou alergií.

Zapojte i potomka

Je dobré, když vytvoříte spolu s lékařem, učitelem a školákem „akční“ plán v případě potravinové alergie, alergické rýmy i astmatu. Dítě by mělo samo vědět, co mu vadí a jaké alergeny mu mohou způsobit nepříjemné projevy. Jde například o přecitlivělost na křídu, gumu a podobně. Pokud tento typ alergie váš potomek má, dohodněte se s učitelem, aby neseděl přímo u tabule, aby se vyhnul kontaktu s gumou a po manipulaci s křídou si vždy umyl ruce.

Pár praktických tipů 

(aši)

Zdroje: www.allergyuk.org allergies.about.com

Zaregistrujte se zdarma
k odběru zpravodaje