Úvodní stránka | Redakční rada | Kontakt | RSS | Informace pro média | Napsali o nás

Bez Alergie : Co je alergie : Imunita

Imunita

Imunita je schopnost organismu bránit se všem vetřelcům, které na něj útočí zvnějšku i zevnitř. A nemylme se, takových vetřelců není málo. Nevíme o nich právě proto, že náš imunitní systém pracuje správně.

Existují onemocnění (například AIDS), která ničí právě lidskou imunitu. Člověk, jenž takovou chorobou onemocněl, si pak nedokáže poradit s vetřelci a parazity, kteří se rádi přiživí na bohatství a energii lidského těla. Jsou to samozřejmě bakterie a viry, ale i plísně, kvasinky a houby. Nejrůznější prvoci a i větší parazité. Proti těm všem zasahuje každodenně náš imunitní systém, a pokud to dělá dobře, vůbec si nevšimneme, že na nás někdo útočí.

Imunitní systém se dá s trochou nadsázky přirovnat k armádě, která se skládá ze skupin dobře vycvičených specialistů. Každá skupina má svůj zvláštní úkol, ale velmi důležitá je spolupráce jednotlivých skupin. Činnost celé armády musí být pečlivě řízená a koordinovaná. Zvláštností této buněčné armády je to, že nemá velitele a sama se řídí pomocí složité sítě mnoha chemických látek.

Zpravodaj Bez-alergie.cz

Vše co ještě nevíte o alergii

Každý měsíc pro vás připravujeme přehled novinek webu Bez-alergie. Odpovězte na 4 otázky o alergii a přihlaste se k odběru zpravodaje.

Přihlásit

Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta