Úvodní stránka | Redakční rada | Kontakt | RSS | Informace pro média | Napsali o nás

Bez Alergie : Moje zkušenosti


 Hledat  

Nalezeno 132 záznamů z celkového počtu 132, zobrazeny 81. - 90.

 1  2  3  4  5  6  7  8  [ 9 ]  10  11 

14.4.2009 (Dara)
Já jsem alergická na jaro, takže všechno, i to co mi v létě nevadí - třeba seno, mě odrovná.. Brala jsem Zyrtec, Xyzal, spoustu sprejů do nosu (na ten se šeříkovou vůní nikdy nezapomenu), všechno k ničemu.. Snad no se řekne "jednu tabletu ráno", když v poledne jsem jak angorskej králík a klaun z cirkusu k tomu.. Načež jsem vyzkoušela homeopatika (konkrétně Galphimia Glauca D12 a Cardiospermum C30) a musím to zaklepat, zabírá to.. Žádný cpaní se práškama ráno, v polednde, večer.. Stačí jen mít "kuličky" u sebe a když mi začne téct z nosu, pár kuliček do pusy, cucat a je po všem.. Někdy to musím třeba po 20 minutách opakovat, ale funguje to. Narozdíl od tablet a všech udělátek kolem, co to potlačujou, homeopatika jen tělu naznačí, kde je třeba zasáhnout a tělo už se s tím popere samo... Fakt doporučuju.. Funguje to i na potravinové alergie (trpím na jablka, ořechy, broskve, nektarinky, celer a tak dál..)

12.4.2009 (Jirka)
Dobrý den! Trpím alergií na pyl trav.Mám kašel,rýmu a slzí mi oči.Stejně spolehlivě jako tablety mi pomůžou silně větrové bombóny!!!!!!!!!!!

31.3.2009 (Pavla// Uničov)
Dneska jsem byla na kožním, s tvrdším žlutým flekem na obličeji-na praveém spánku tak tedy mě poslali na chirurgii kde mi udělali histologii podle MUDr. je to Sklerodermia ...docela nebolestné onemocnění kůže ale odber tkaně neni zrovna příjemný a pak ještě stehy ;-)

17.3.2009 (Jiří)
Dobrý den, chtěl bych se podělit o nový pohled na vznik a vývoj alergií - čerpal jsem z amerických a evropských zdrojů na internetu. Je mi skoro 40, senná rýma, atopický ekzém v mládí a začínající astma. Tak jsem začal hledat. Ono to možná s těmi alergeny je trochu jinak. Zjištění studií: kvalita vzduchu uvnitř budov je značně horší než venku (i v centrech velkých měst). Dost špatná čísla vycházela i pro mateřské a základní školy. Uvnitř strávíme 90% našeho času. Zjistily se chemické látky, které se nejvíce podílejí na znečištění, jejich zdroje a vliv na zdraví. Příklad FORMALDEHYD: Běžná látka v přírodě, naměřené koncentrace uvnitř budov 8x vyšší než venku. Doporučená hodnota WHO je běžně překročená. Zdroje: dřevotřískový nábytek, koberce, barvy. Působení na zdraví: příčina atopického ekzému, nastartování alergií, karcinogenní účinky. Vysoká koncentrace způsobuje smrt. V Kalifornii a Japonsku už platí daleko přísnější normy na emise formaldehydu než v Evropě. A co teprve takový nábytek z Číny? Mnoho výrobců pouze dováží a montuje díly. Takže větrat, větrat a větrat, jinak nás ta chemie zabije. Pokud někdo chcete link na studie, napište mi na vomasta@madero.sk.

14.2.2009 (Katka)
I mě trápí ekzém - kontaktní. Červené svědící a pálící skvrny po rukách i nohách mě dohnaly na kožní. Prý je to teď hodně časté, je to reakce na přemíru kosmetiky, prachu a chemických prostředků při domácím úklidu. Čím víc se rochním v jarové vodě, tak je to horší. Byla mi předepsána kortikoidní mastička a zinková mastička a hlavně doporučení - mazat mazat a mazat. Nejlépe modrou Indulonou. Kortikoidy rychle zaberou, já vím, není to moc "zdravé", ale které léky jsou, že... Mám i kosmetiku Grahams natural, je dobrá, ale zázraky zatím nepřicházejí. Ono jde hlavně o to, jak ten ekzém přežít. Už se ho nikdy nezbavíme a musíme se smířit s fázemi vzplanutí a klidu.

6.1.2009 (Marie)
A co prosím alergie na lepek ? Nikde se tu o ní nepíše. Děkuji a přeji hezký den Marie

21.12.2008 (Ivka)
Atopický ekzém se u syna objevil ve 2 měsících a to na čelíčku a postupně "pokryl" i celé jeho tělíčko. Byla jsem z toho docela vystresovaná, protože jsem nevěděla co to je... sama žádnou alergií ani ekzémem netrpím, takže jsem s tím neměla žádnou zkušenost. Ale bohužel manžel ano. U doktora jsme akorád dostali Locoid,ten sice pomohl, ale na krátkou dobu, pak Linolu do koupele, na promaštění Excipial U Lipolatio - ale bylo to horší než lepší. Tak jsem sedla k internetu a hledala o atop. ekzému více informací. Jako kojící jsem si upravila stravu a z krémů se nám osvědčila řada ROBÁTKO. Nyní jsou mu 3 roky a od 2 let je ekzém v klidu. Synovi jsem postupně začala dávat i to co mu dříve ekzem "nastartovalo", jako např. citrusy, jahody, rajčata atd. a v malých dávkách to snáší. Když se nám letos narodila dcerka, už mě to nepřekvapilo, když se u ní také bohužel ve 2 měsících ekzem objevil. Zkusila jsem Robátko, ale dceři nevyhovoval, lepší to nebylo, tak jsem tedy, když bylo nejhůř, použila Locoid. Má 11 měsíců a ekzem je v klidu. Vyhovuje ji Lipobase, případně Excipial krém, do kopele Linola. Co jedno dítě nesneslo, tak druhému vyhovuje....

23.11.2008 (Natali)
Zdravím všechny co alergie postihla.Mě alergii zjistili až po náhodných testech ve 33 letech,ale potíže jsem měla celý život,prášky jsem brala asi rok a změna žádná, tak už je neberu, ale nechci psát o mně, ale o synovi.Má zřejmě alergii na ryby, proč zřejmě? Protože v krvi mu na nic nepřišli a já to za ty 4 roky vypozorovala.Vždy když je nachlazenej a dostane rybu a ten samý den jahodovou marmeládu nebo mák, tak to mu nesedne.vyjedou mu obrovské pupeny, které se teplem ještě více zvětší a natečou, synovi je zima, ale tělo hoří.naštěstí ho to nesvědí, dala bych sem i foto, protože kdo to viděl , tak se zhorzil a třeba by mi někdo z Vás i poradil a nebo spíš podpořil, že nejsme jediný, ale foto sem vložit nejde. Lékaři by to nejraději léčili jen kortikoidy a mne mrzí, že nehledají příčinu.te´d jsem si vyžádala testy na štítnou žlázu, tak uvidíme, jestli chyba není tam.Z léků mu nepomáhá nic, podávám Zyrtec 20 kapek ráno a 20 večer,ale jako kdyby se nedaly.

7.11.2008 (Šárka)
Mně doktor diagnostikoval atopický ekzém asi ve 3 letech. Postupně se zhoršoval, hlavně na rukách a na střední škole jsem měla už ZPS. Pořád mi slibovali, že mi to po porodu může zmizet, ale nic. Pořád jen kortikoidy, pak chvíli klid a zase. No a v r. 95 jsem viděla Bohdalovou, jak propaguje nějaké "Neviditelné rukavice". Tak jsem si je koupila v lékárně a od té doby mám klid! Nakonec se přišlo na to, že to nebyl atopický, ale kontaktní ekzém! Komise mi sebrala ZPS a jsem oficiálně "normální" Ten výrobek se jmenoval Dermaprotekt, ale teď je to Dermaguard.

22.9.2008 (Zdenek)
Ve třinácti letech mi v nemocnici po testech řekli,že jsem alergický na prach,pyl a rostoče.Bral jsem prášky asi tak 3roky.Pak jsem chodil také na injekce do ramene asi tak 3měsíce.Stejně mě nic nepomohlo.Bral jsem Zyrtek několik let.Ve 30letech jsem šel znovu na alergologii,tam mi řekli,že jsem alergický na plísně a sýry.Rymu jsem měl stále stejnou,nic mi nepomohlo.Ve 35letech jsem prášky vysadil,asi 14dní jsem měl silnější rýmu,ale pak se mi ulevilo a rýma mě zmizela.Mám jen slabší rýmu,když se náhle venku ochladí,jinak mám klid,Moje rada zní-nic nebrat,však tělo se stím vyrovná a vytvoří si samo obranné látky.Ale neplatí to na každého.S pozdravem Zdeněk

Zpravodaj Bez-alergie.cz

Vše co ještě nevíte o alergii

Každý měsíc pro vás připravujeme přehled novinek webu Bez-alergie. Odpovězte na 4 otázky o alergii a přihlaste se k odběru zpravodaje.

Přihlásit

Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cílená biologická léčba