Úvodní stránka | Redakční rada | Kontakt | RSS | Informace pro média | Napsali o nás

Bez Alergie : Prevence alergií : Alergik v rodině

Alergik v rodině

Mít v rodině alergika dnes není žádná vzácnost, nějakou formou alergie u nás trpí přes 30 % populace. Hlavním opatřením v domácnosti alergika je zabránit styku alergického člověka s alergenem.

Prach

V rodině, ve které je někdo z jejích členů alergický na prach, je základním požadavkem vymýtit provokující alergizující prach co nejdokonaleji z celé domácnosti. Alergie na prach ve skutečnosti znamená především alergii na roztoče nebo spory plísní, které jsou v domácím prachu běžně obsažené. V domácnosti eliminujeme všechny hlavních zdroje prachu (koberce, těžké závěsy). Vhodnější než koberce jsou hladké a omyvatelné podlahové krytiny. Často zbavujeme všechny povrchy prachu, větráme, pereme lůžkoviny a v domácnosti rozhodně nekouříme.

Pyly

Pochopitelné je, že v domácnosti lidí alergických na pyl budeme obezřetní při pořizování květinové výzdoby. Ačkoliv většina řezaných květin patří mezi rostliny opylované hmyzem a tudíž neuvolňuje svůj pyl do vzduchu, vyplatí se i v tomto případě opatrnost.

Zvířata

Předtím než si pořídíme nového zvířecího člena rodiny, je dobré se nejprve přesvědčit, zda některé z dětí není na zvířecí srst alergické. Pro lidi alergické na zvířecí srst (sliny, kůži) zůstane zvířecí mazlíček asi jen nedostupným snem. Opatrnost bychom měli dodržet obzvlášť v případě, že v rodině jako takové je sklon k alergiím a některý z jejích členů již trpí nějakou jinou formou alergie.


Zpravodaj Bez-alergie.cz

Vše co ještě nevíte o alergii

Každý měsíc pro vás připravujeme přehled novinek webu Bez-alergie. Odpovězte na 4 otázky o alergii a přihlaste se k odběru zpravodaje.

Přihlásit

Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Zelený zákal